شهردار خوی : ارائه آموزش های رایگان در 23 زمینه فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اطلاع بخشی در خانه محله شهرداری

شهردار خوی : ارائه آموزش های رایگان در 23 زمینه فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اطلاع بخشی در خانه محله شهرداری

شهردار خوی : ارائه آموزش های رایگان در 23 زمینه فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اطلاع بخشی در خانه محله شهرداری

حضور بیش از 1000 شهروند مناطق محروم درکلاس های آموزشی خانه محله شهرداری خوی

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی از ارائه آموزشهای رایگان برای 23 زمینه مختلف در خانه محله شهرداری خبر داد.

شهردار خوی افزود: با بهره برداری ازاولین خانه محله شهرداری خوی طی نیمه اول سال جاری بیش استقبال مناسبی از سوی خانواده ها برای حضور در کلاس های این مجموعه صورت گرفت و در مجموع طی نیمه اول سال جاری تعداد کلاس های آموزشی ترویجی خانه محله شهرداری به 23 زمینه مختلف رسید.

وی تاکید کرد: استفاده از متخصصین و کارشناسان مجرب و فراهم ساختن زمینه مناسب برای آموزش با امکانات مناسب در خانه محله و تنوع زمینه های ارائه خدمات موجب شده تا کلاس های این مجموعه با استقبال مردمی مواجه شود.

اکبرزاده تصریح کرد: طی نیمه اول سال بیش از 556 ساعت جلسه در خانه محله تشکیل شده و بیش از 1000 شهروند در کلاس های فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اطلاع بخشی خانه محله شهرداری شرکت داشتند.

شهردار خوی اذعان داشت: مهارت های زندگی، تاب آوری، طرح کرامت شامل نحوه رفتار با فرزندان،همسر، همسایگان، بهداشت روان، کتابخوانی، بلوغ جسمانی،روانی و پیشگیری از آسم، آموزش های ویژه آشنایی همگانی سرقت و نحوه شناسایی، احکام و اصول دینی، مشاوره های تحصیلی، بهداشت با رویکرد مواجهه با اثرات بیماری هاری، آسیب های اجتماعی و طرح مانا ، فوتبال و مربیان فوتبالی، آزمایشات و آموزش های عمومی از سوی تیم پزشکی، خیاطی در دو دوره، کمک های اولیه، فرزند پروری، کلاس های تقویتی ریاضی و زبان انگلیسی،  آمادگی در برابر مخاطرات، دم نوش های گیاهی، اورژانس 115، تحکیم بنیان خانواده، نقاشی، سفالگری و قصه گویی از جمله موضوعاتی بودند که در طول نیمه اول سال از سوی مربیان و متخصصین نهادهای مختلف شهرستان در خانه محله بصورت رایگان برای خانواده ها آموزش و خدمات آگاهی بخشی ارائه شده است.

شهردار خوی گفت: آموزش های خیاطی با 267 ساعت آموزش، آسیب های اجتماعی با 74 ساعت برای دختران و پسران، کلاس های ریاضی و زبان در مجموع دو کلاس با 145 ساعت بیانگر بیشترین میزان مشارکت خانواده ها و دانش آموزان    بوده و مشاوره های خانواده بصورت عمومی و اختصاصی نیز با استقبال خانواده ها مواجه بوده است.

وی افزود: این کلاس ها با حضور کارشناسانی از نهادهای شهرستان همچون نیروی انتظامی، سپاه، هلال احمر، دانشکده علوم پزشکی، فنی و حرفه ای برخی از مراکزآموزشی و فعالین حوزه هنر تشکیل می شود.

اکبرزاده گفت: با توجه به آغاز فصل جدید تحصیلی و شروع فصل پاییز بخش از کلاس های این خانه همچنان در حال برگزاریست و تشکیل کلاس باموضوعات مختلف دیگری نیز طی بررسی های صورت گرفته در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است اولین خانه محله شهرداری خوی با سه طبقه در 525 متر مربع  و با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال در خایابان بعثت ( جاده پکاچیک) احداث و به بهره برداری رسیده است.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

لینک اصل خبر در سایت شهرداری خوی

  منبع خبر

  شهرداری خوی

  شهرداری خوی

  شهرداری خوی یک شهرداری در شهر خوى می باشد

   نظرات