گره کور «ریزدانه» در نوسازی بافت‌های فرسوده

گره کور «ریزدانه» در نوسازی بافت‌های فرسوده

www.BanaNews.irبه گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) نایب رییس شورای شهر تهران تجمیع املاک‌ریزدانه در بافت‌های فرسوده را شاه بیت نوسازی در این مناطق عنوان کرد و خواستار سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش شد.

حسن بیادی در جریان بازدید از وضعیت بافت‌های فرسوده در مناطق جنوبی تهران گفت: متاسفانه نوسازی بافت‌های فرسوده بسیار دیر مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر نیز در ابتدا باید به فکر تغییر نگرش مردم و افزایش حضور آنها در این زمینه باشیم.

به گزارش تهران‌سما (سایت اطلاع‌رسانی شهرداری) این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در ادامه تصریح کرد: در اغلب مناطق جنوبی شهر تهران که بافت‌های فرسوده زیادی دارند املاک ۱۲متری، ۱۸ متری و زیر ۵۰ متری زیادی وجود دارند که مدیریت شهری پایتخت برای افزایش تجمیع این املاک مجوز ساخت مستقلی را برای آنها صادر نخواهد کرد.

هر چند عدم صدور مجوز از سوی شهرداری برای نوسازی املاک ریزدانه با هدف تجمیع‌سازی و کنارهم قرار گرفتن زمین‌های متراژ کوچک برای ساخت‌وسازهای انبوه انجام می‌شود، اما جلب رضایت همه مالکان املاک ریزدانه مجاور هم نیز معمای پیچیده‌ای است که تاکنون انبوه‌سازان و حتی شهرداری و وزارت مسکن نتوانسته‌اند از عهده آن بربیایند.

سازنده‌ها در مواجهه با تجمیع‌سازی در اغلب مواقع به مالکانی بر می‌خورند که به هیچ رقم با نوسازی کنار نمی‌آیند و حاضر به تخریب و ساخت‌وساز روی زمین‌شان نیستند. این چالش در نهایت منجر به توقف طرح نوسازی در محله‌ها می‌شود.

 

 

    نظرات