توضیح شهردار یاسوج در خصوص نام‌گذاری خیابان‌ها به نام شهدا/ عذرخواهی مقدم از یک اشتباه

توضیح شهردار یاسوج در خصوص نام‌گذاری خیابان‌ها به نام شهدا/ عذرخواهی مقدم از یک اشتباه

شهردار یاسوج به خاطر یک اشتباه در نام‌گذاری خیابان‌ها به نام شهدا عذرخواهی کرد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر نستهن مقدم در پاسخ به سوالی مبنی بر حذف نام شهید از تابلوهای سطح شهر یاسوج که در فضای مجازی به آن پرداخته شده گفت: نداشتن نام برای خیابان‌ها و میادین سطح شهر یاسوج نقیصه بزرگی بود  که در کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر بر نام‌گذاری این میادین تاکید شد اما در اثر سهل‌انگاری شرکت سازنده تابلوها که در خارج از استان است نام شهید از برخی تابلوها حذف شده بود.

شهردار یاسوج با بیان اینکه سال گذشته ۴۶۰ تابلو نصب شد که براثر سهل‌انگاری شرکت سازنده واژه شهید در ۴ یا ۵ تابلو حذف شده بود، بیان کرد: یکسال پیش در مراسم نمادینی تابلو یکی از معابر سطح شهر یاسوج (گلزار علی‌کرم شفیعی) نصب شد که متوجه حذف نام شهید از این تابلو نشدیم اما به محض اطلاع از این موضوع سریع دستور اصلاح دادیم و در کمتر از دو روز اصلاح شد.

وی با تاکید بر اینکه حذف نام شهدا از تابلوها مربوط به سال گذشته بوده که اصلاح شد، گفت: به کمیسیون نام‌گذاری شهرداری تاکید کردیم در این خصوص دقت لازم را داشته باشد، حتی به شرکت سازنده هم تذکرات لازم داده شد.

این مسوول بیان کرد: متاسفانه موجی در کشور مبنی بر حذف نام شهدا از معابر، خیابان‌ها و کوچه‌ها به راه افتاده و یاسوج هم شامل آن شده اما آن چیزی که در فضای مجازی علیه مرکز استان راه افتاده وجود ندارد و دقت لازم انجام می‌شود که این مورد سهل‌انگاری شرکت سازنده تکرار نشود.

مقدم با بیان اینکه نام‌گذاری معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها مزین به‌نام اساتید‌، افراد معتبر و بزرگان ملی است، گفت: سرآمد همه این اساتید و بزرگان شهدا هستند و افتخار می‌‌کنیم که در کمیسیون نام‌گذاری بیش از ۹۵ درصد معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها به نام این عزیزان مزین شده است و این ایده در کمیسیون نام‌گذاری که نماینده بنیاد شهید، سپاه و اعضای شورای شهر حضور دارند ادامه دارد.

شهردار یاسوج در جمع‌بندی سخنان خود خاطرنشان کرد: کمترین کاری که می‌توانیم در حق شهدا انجام دهیم اینکه برای زنده نگه داشتن یاد آنها نام این بزرگان را در منظر شهری به یاد بگذاریم، ضمن اینکه از همه مردم استان و خانواده بزرگ و عزیز شهدا به دلیل این سهل‌انگاری که یکسال گذشته صورت گرفت عذرخواهی می‌کنم.

وی عنوان کرد: به اکیپ نصب تابلوها تاکید کردیم که دیگر چنین حوادثی در استان شهید پروری که ۱۸۸۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده را شاهد نباشیم.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: قبل از حضورم در شهرداری یاسوج تابلوهایی در سطح شهر یاسوج نصب شده بود (مانند خیابان شهید خرسندیان گلستان ۶) که نام شهید حک نشده بود اما این مورد را اصلاح کردیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یاسوج

    منبع خبر

    شهرداری یاسوج

    شهرداری یاسوج یک شهرداری در شهر یاسوج می باشد

      نظرات