مدیریت سیلاب محور بارندگی های سال آبی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: مدیریت سیلاب محور بارندگی های سال آبی 99-98 خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس عزت اله آمره ای با اشاره به اینکه پیش بینی شده که بارندگی های سال آبی 99-98 از حد نرمال بیشتر خواهد بود گفت: در حال حاضر اهمیت مدیریت سیلاب جهت جلوگیری از کمترین زیان و خسارت جانی و مالی در دستور کار است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت مدیریت مخازن سدهای استان افزود: بایستی  میزان آورد رودخانه ها و میزان خروجی و رفتار سنجی ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد و سرریز سدها کنترل و تمام سدها و بندها که زیر مجموعه شرکت هستند بازرسی و اگر تعمیراتی هست صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در این جلسه به مدیریت رودخانه ها و اقداماتی که تا الان انجام شده و اقداماتی که باید سریع تر انجام شود اشاره و گزارشی از میزان بارندگی ها در 50 سال گذشته ارائه کرد.

مهندس آمره ای اظهار داشت: رفع تصرف در بستر و حریم بستر یکی دیگر از اقدامات ما برای مدیریت سیلاب است که مقرر شده مدیران شهرستانی و مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت نسبت به هرگونه رفع تصرف در بستر و بعد از آن حریم بستر رودخانه ها اقدام کنند.

وی همچنین از تشکیل کمیته سه نفره با عضویت معاون حفاظت و بهره برداری،  معاون طرح و توسعه و مدیر هر شهرستان جهت بازدید و رفع نواقص در سدها و بندهای استان خبر داد.

در ادامه جلسه مهندس شاهرخ مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد ساوه گزارشی از فعالیت های انجام شده در شش ماهه گذشته ارائه داد و گفت: در حال حاضر حجم آب این سد 218 میلیون مترمکعب است.

مهندس بهادری مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد کمال صالح نیز گزارشی از فعالیت های انجام شده در شش ماهه گذشته ارائه داد و گفت: در حال حاضر حجم آب این سد 83 میلیون مترمکعب است.

مهندس میتراجودکی مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت گزارشی از لایروبی رودخانه ها و اقدامات شش ماهه و برنامه هایی که برای هر رودخانه به طور خاص جهت رفع نواقص  آن دارند ارائه داد.

مهندس نعیمی رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت گزارشی از نقاط حادثه خیز و بازدیدهایی که انجام شده  را ارائه و مکانهای حادثه خیز و پرخطر را معرفی و جهت رفع نواقص این نقاط برنامه خود را ارئه داد تا در دستور کار قرار گیرد.

مهندس ظهیری مدیر امور منابع آب شهرستان اراک  گزارشی از مدیریت رودخانه های شهرستان اراک و مجموعه اقداماتی که بعد از سیلاب در شهرستان اراک انجام شد ارائه داد و مقرر شد 15 مورد از تصرفات غیرقانونی که در رودخانه های شهر اراک صورت گرفته رفع تصرف شوند.

مهندس مرادی مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت نیز در این جلسه گزارشی از پیش بینی های بارندگی در سال آبی 99-98 ،از وضعیت بارندگی ها در سالهای قبل و میزان آورد رودخانه ها و پیش بینی های بارندگی ها در فصل پاییز ارائه کرد و گفت: تعدادی از ایستگاههای هواشناسی شرکت به سیستم های هوشمند مجهز شده اند که این سیستم ها قابلیت ارائه اطلاعات به صورت لحظه به لحظه دارند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات