آغاز دوره آموزشی و توجیهی ویژه مربیان آموزش‌های شهروندی

آغاز دوره آموزشی و توجیهی ویژه مربیان آموزش‌های شهروندی

به گزارش شهریار ، اولین روز از دوره آموزشی و توجیهی ویژه مربیان آموزش‌های شهروندی شهرداری تبریز با هدف توانمندسازی آنان در جهت اجرای طرح گفتمان آموزش‌های شهروندی در مدارس تبریز و تبیین طرح آموزش شهروندی و شیوه صحیح تدریس کتب شهروندی مطابق با آخرین شیوه‌های آموزشی در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

در این برنامه عاطفه مجتهدی، سرپرست گروه تألیف کتب شهروندی برای مدارس تبریز، با اشاره به اینکه کتب آموزش‌های شهروندی با مشارکت شهرداری تبریز و خانه فعالین محیط زیست و توسعه پایدار آذربایجان شرقی و توسط تیم تخصصی تألیف و گردآوری شده، گفت: تمامی موضوعاتی که در کتاب‌ها آمده، موضوعاتی است که به طور روزمره با آن‌ها مواجه هستیم و کتب حاضر به عنوان منبعی مناسب برای یادگیری اصول شهروندی است.

مجتهدی افزود: آموزش‌های شهروندی به عنوان یکی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی عصر حاضر، با آگاه‌سازی شهروندان به وظایف و حقوقشان، آن‌ها را نسبت به مسائل مرتبط با زندگی جمعی آگاه و شهروندان را برای کنشگری در همه ابعاد زندگی مهیا می‌سازد.

سرپرست گروه تألیف کتب شهروندی با بیان اینکه در کتاب‌های دانش‌آموزی متناسب با هر پایه آموزشی به حقوق و وظایف شهروندی پرداخته شده است، افزود: همان مطالب در کتاب تسهیلگر بسط داده شده‌ و در بخش پایانی کتاب‎ها پیشنهاداتی برای الگوهای مناسب تدریس به همراه برخی از تکنیک‌های جدید آموزشی ارائه شده است.

در ادامه برنامه، تعدادی از تکنیک های آموزشی همچون: تفکر نقادانه، شش کلاه رنگی تفکر، تئاتر شورایی و ... که در کتب ویژه تسهیلگران آورده شده است، با شیوه های عملی با مربیان حاضر در برنامه به اشتراک گذاشته شد.

برای نخستین بار در ایران مجموعه کتب آموزش شهروندی توسط شهرداری تبریز در ۲۶ جلد گردآوری و چاپ شده است که ۱۳ جلد ویژه دانش آموزان و ۱۳ جلد آن ویژه مربیان است. کتب تدوین شده ویژه آموزش شهروندی امسال در ۲۲۴۹ مدرسه تبریز توسط مربیان و معلمان آموزش‌دیده آموزش پرورش و شهرداری تبریز به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات