تحقق عنوان شهر دوستدار کودک در رشت

تحقق عنوان شهر دوستدار کودک در رشت

تحقق عنوان شهر دوستدار کودک در رشت
تحقق عنوان شهر دوستدار کودک در رشت
در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت به ایجاد و توسعه زیر ساخت های لازم به منظور تحقق عنوان رشت شهر دوستدار کودک تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری شورای رشت در هشتاد و نهمین جلسه این کمیسیون با تبریک آغاز هفته ملی کودک اظهار کرد: کودکان امروز آینده سازان فردا هستند و در راستای حرمت نهادن به آینده سازان ایران اسلامی برنامه های متنوعی به منظور بزرگداشت هفته ملی کودک توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برنامه ریزی و در حال اجرا است.
فاطمه شیرزاد داشتن شهری سالم، محیط زیست پایدار و غیره را جزو حقوق کودکان در کنار دیگر افراد جامعه دانست و افزود: عیادت از کودکان بستری در بیمارستان های سطح رشت از جمله برنامه هایی است که در هفته ملی کودک انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه کودکان باید از نزدیک با برخی از اقدامات آشنا شوند گفت: به همین منظور با هماهنگی های انجام شده با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان روز چهارشنبه تعدادی از کودکان و نوجوانان رشتی در صحن جلسه علنی شورای رشت حضور پیدا می کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای رشت با اشاره به توجه بیشتر به حقوق قانونی و اجتماعی کودکان افزود: ایجاد فضاهای مناسب کودکان در سطح شهر در راستای تحقق این مهم است .
شیرزاد هفته نیرومی انتظامی را گرامی داشت و گفت: سبزپوشان نیروی انتظامی حافظان نظم و امنیت در جامعه هستند و قدر دان زحمات شبانه روزی آنان هستیم.
محمد حسن عاقل منش عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق کودکان و نوجوانان به این مهم اظهار کرد: پیشنهاد می کنم ماشین سیار کتاب در پیاده راه فرهنگی رشت با شکلی زیبا و شکیل که مورد پسند کودکان و نوجوانان باشد مستقر شود.
سید امیر حسین علوی عضو دیگر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با تاکید به توجه بیشتر شهرداری رشت به وضعیت ابنیه های تاریخی تحت مالکیت این مجموعه اظهار کرد: روند ترمیم و بازسازی ساختمان ساعت شهرداری رشت، ساختمان میرزا خلیل رفیع و غیره تسریع شود.
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز درجلسه امروز با اشاره به برنامه های هفته ملی کودک اظهار کرد: جشنواره یک روز با والدین ، برپایی تور رشت گردی، عصری با قصه از جمله برنامه های انجام شده به منظور گرامیداشت هفته ملی کودک است.
علیرضا حسنی به مشارکت کودکان در جشنواره بازی اشاره کرد و گفت: این جشنواره پیش از شروع ماه محرم برگزار شد و پس از آن تلاش کردیم که تمامی برنامه ها با توجه داشتن به ایام محرم و صفر اجرا شود.
وی با بیان اینکه ساخت آشیانه برای پرندگان از دیگر برنامه ها در راستای هفته ملی کودک است افزود: این برنامه هفدهم مهر ماه در رشت برگزار می شود.
محمد رضا علیزاده معاون اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری برنامه های بزرگداشت هفته ملی کودک اظهار کرد: روز گذشته طرح شهردار مدرسه را پیگیری کردیم و به زودی این طرح در مدارس رشت اجرایی می شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز با حضور در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با گرامی داشت هفته ملی کودک اظهار کرد: همه ما کودکی را تجربه کرده ایم و یقینا امروز نیز بسیاری از ما صاحب کودکانی هستیم.
اسفندیار ضیایی با بیان اینکه همه ما دغدغه فراوانی پیرامون آینده سازان این مرزو بوم داریم افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با دقت و توجه فراوان به این موضوع می پردازد و اخیرا در جشنواره شهید رجایی که یک برند برای سازمان محسوب می شود موفق به کسب مقام نخست شده ایم.
وی با تاکید بر اینکه برنامه ها باید فرآیند محور باشد گفت: به لطف الهی و با تلاش تمامی اعضای این مجموعه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در تمامی زمینه ها جزو کانون های برتر کشور است.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به اینکه حقوق کودکان و آموختن مهارت های زندگی به آنان باید مورد توجه باشد بیان کرد: باید ظرفیت های کودکان را شناسایی و بر همان اساس برنامه ریزی کنیم.
ضیایی به اجرای برنامه ای توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با عنوان ( رقیه جان دوستت داریم ) اشاره کرد و گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) این برنامه معنوی برگزار شد و با استقبال بسیار خوبی از سوی کودکان و نوجوانان مواجه گردید .
وی قصه درمانی را یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی در این بخش از جامعه دانست و افزود: معتقدیم با پرداختن به این مهم می توانیم بسیاری از آسیب ها را کاهش داده و برطرف کنیم.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به دیگر برنامه های مربوط به هفته ملی کودک بیان کرد: فردا رونمایی از عروسک هایی با مضمون خانواده گیلانی که شامل پدر، مادر، دختر و پسر است انجام می شود .
ضیایی به برپایی موکب کانون پرورش فکری در کربلای معلی اشاره کرد و گفت: نقش کودکان در واقعه کربلا بسیار حائز اهمیت بوده و سال گذشته نیز در ایام اربعین با حضور در کربلای معلی به اجرای برنامه های متنوعی پرداختیم.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات