معاون مالی و اقتصادی شهرداری...

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد با بیان اینکه ممیزی املاک از چالش های عمده کشور و به ویژه شهر یزد است ، عنوان کرد: ممیزی املاک سطح شهر در راستای کسب درآمد پایدار شهری صورت می پذیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – سید علی مشتاقیون در مراسم آغاز به کار پروژه برون سپاری ممیزی، پیگیری و وصول عوارض ساختمان های تجاری سطح شهر با اشاره به اینکه طرح ممیزی املاک شهری در راستای برنامه ریزی مناسب شهرداری برای کسب درآمد پایدار صورت می پذیرد، گفت: برداشتن اطلاعات از فضاهای تجاری شهر در طرح ممیزی می تواند در اجرای برنامه ریزی های شهری به عنوان منبع مفیدی مورد استفاده قرار گیرد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد اظهار داشت: ممیزی املاک تجاری که براساس خود اظهاری شهروندان صورت می پذیرد، در واقع اطلاعات پایه ای است که در شهرداری ها مبنای برنامه ریزی ها قرار می گیرد.

وی با اشاره به این نکته که در مدیریت و برنامه ریزی شهری، اطلاعات دقیق برای تنظیم عوارض شهری در راستای نوسازی از الزامات است، افزود: طبقه بندی و برداشت اطلاعات از فضاهایی که به نحوی کاربری تجاری دارند، هدف اصلی از اجرای ممیزی املاک تجاری است.

مشتاقیون با اعلام اینکه شهرداری ها مکلفند از کلیه اراضی، املاک و ساختمان های تاسیس شده اعم از تجاری، اداری و سایر کاربری ها در سطح شهر، عوارض نوسازی و همچنین کسب و پیشه را دریافت کنند، گفت: در همین راستا شهرداری یزد برای اولین بار پروژه هدفمند ممیزی، پیگیری و وصول عوارض ساختمان های تجاری سطح شهر را با بهره گیری از تمامی امکانات شهرداری و استفاده از نیروهای متخصص و کارشناسان در جهت شناسایی کسب درآمدهای پایدار به بخش خصوصی واگذار نموده است.

وی با اعلام اینکه در آغاز اجرای این طرح، منطقه سه شهرداری یزد به دلیل نظم و انسجام منطقه به عنوان پایلوت انتخاب شده است، افزود: در مرحله اول این پروژه ، شناسایی 5 هزار واحد تجاری در مدت زمان 36 ماه به بخش خصوصی واگذار شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد با بیان اینکه مالیات و عوارض شهری باید در خود منطقه و حوزه دریافتی هزینه شود، یادآور شد: خروجی پروژه، اطلاعات و آمار مناسب را در تمامی زمینه ها در اختیار مدیران قرار می دهد، لذا می تواند با بهره گیری از دستاوردهای این پروژه نتایج قابل استفاده ای را در جهت شناسایی و کسب درآمد پایدار برای شهرداری یزد استخراج کرد.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات