عملیات آسفالت باند دوم بزرگراه مهران به پایانه مرزی آغاز شد

عملیات آسفالت باند دوم بزرگراه مهران به پایانه مرزی آغاز شد

مدیرکل راه و ترابری استان گفت:۱۹ نقطه پرحادثه به صورت زودبازده در طول راه‌های استان در سال گذشته رفع خطر شدند.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس رضا سلیمانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که حذف نقاط حادثه‌خیز استان در اولویت است، بیان کرد: ایمن سازی ۳ دستگاه پل، ساماندهی ورودی و خروجی ۷ روستا، ۲ پلیس راه، ۵ تقاطع و ۲ گردنه که از نقاط پرحادثه استان بوده است در طو ل سال گذشته رفع خطر شده‌اند.

وی با بیان اینکه توسعه هر منطقه در گرو توسعه راه‌های ارتباطی آن منطقه استف افزود: با توجه به اینکه امسال بعنوان سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده، راه و ترابری ایلام با تدوین برنامه‌های جامع در این زمینه برای توسعه بسترها و زیر ساختهای بخش راه در سطح استان فعالیت می‌کند.

سلیمانی با اشاره به تعدادی از پروژه‌های انجام شده در حوزه راه و ترابری استان اضافه کرد: آغاز عملیات آسفالت باند دوم بزگراه مهران به پایانه مرزی از اقدامات مهم در این بخش است چرا که وجود این پایانه در مهران و اثرات مثبت آن برای استان و مردم منطقه برکسی پوشیده نیست.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه لایه‌های مختلف زیرسازی و ابنیه فنی ۴ کیلومتر از این پروژه تکمیل شده است، عملیات آسفالت آن شروع شده و پیش‌بینی می‌شود آسفالت این مسیر ظرف یک ماه آینده انجام شود.

مدیرکل راه و ترابری استان با یادآوری اینکه طول کلی این پروژه ۱۱ کیلومتر است، تصریح کرد: باند اول پروژه سال‌های گذشته اجرا شد و باند دوم نیز هم اکنون در حال اجراست و بهره‌برداری کامل از پروژه ارتقای ایمنی مسیر، کاهش تصادفات و تسهیل در تردد زائران عتبات عالیات را بدنبال دارد.

سلیمانی با اشاره به اصلاح مسیر در ۴ نقطه پرخطر و حادثه‌ساز در سطح مسیرهای مواصلاتی استان در سال ۸۹ گفت: واریانت‌های چنارباشی و شهرک ولیعصر بطول ۶ و نیم کیلومتر در مسیر ایلام – دره‌شهر، کنجانچم و گلان بطول ۴ و نیم کیلومتر در مسیر ایلام – مهران و فاز دوم اصلاح و بهسازی گردنه قلاجه در مسیر ایوان – اسلام‌آباد بطول ۴ کیلومتر از جمله این اقدامات بوده است .

وی رفع ۱۶ نقطه پرحادثه دیگر در شهرستان‌های مختلف استان را از اقدامات در دست اجرای بخش راه استان اعلام و عنوان کرد: در بخش راه شهرستان ایلام عملیات آسفالت ۲ کیلومتر از پروژه کنارگذر شرقی ایلام آغاز شده که اجرای آن از طرح‌های مهم شهری محسوب می‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه پروژه کنارگذر شرقی ایلام بطول۱۰ کیلومتر در قالب بزرگراه و شامل ۲ دستگاه تونل ۲۲۰ متری و ۱۷ دستگاه پل و ۱ تقاطع غیر همسطح با پیشرفت فیزیکی۶۰ درصد در حال اجراست، گفت: آسفالت این مسیر ظرف یک ماه انجام می‌شود که مجموعا ۴ هزار و ۲۰۰ متر آن آسفالت می‌شود.

 

    نظرات