۲۸۰۰ نفر از هرمزگان در آزمون نظام مهندسی شرکت می‌کنند

۲۸۰۰ نفر از هرمزگان در آزمون نظام مهندسی شرکت می‌کنند

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان هرمزگان، آرش رضایی اظهار کرد: در اجرای مواد 5،11،12،12،26،28 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در 7 رشته مهندسی عمران و معماری شامل سه صلاحیت محاسبات، نظارت و اجرا، رشته تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی در دو صلاحیت طراحی و نظارت و رشته های نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک در تاریخ 18 و19 مهرماه 98 در چهار نوبت همزمان با سراسر کشور مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

وی افزود: مجموع کل شرکت کنندگان در آزمون ورود به حرفه مهندسی در استان 2816 نفر می باشد و از این تعداد 2626 نفر در بندرعباس و 190 نفر در جزیره کیش می باشد که نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی را نشان می دهد.
به گفته رضایی در مجموع در این دوره در سطح استان هرمزگان 694 نفر داوطلب زن و 2122 نفر داوطلب مرد شرکت کننده هستند که رشته عمران صلاحیت نظارت با 698 شرکت کننده بیشترین و رشته ترافیک با 1 شرکت کننده کمترین شرکت کننده را تشکیل داده اند.
وی خاطرنشان کرد: در رشته‌های عمران (محاسبات و نظارت،) معماری صلاحیت نظارت، تاسیسات مکانیکی و برقی (طراحی و نظارت) و رشته نقشه‌برداری دفترچه های آزمون در چهار دسته مختلف طرح شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد: در بقیه صلاحیت‌ها یک دفترچه در نظر گرفته شده که بر اساس آن شرکت کنندگان به سوالات پاسخ می دهند. در آزمون معماری رشته طراحی نیز به مانند گذشته یک دفترچه و یک سوال مشخص در زمینه طراحی معماری طرح شده است که روند برگزاری آن مانند دوره های قبل است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات