توسعه 4500 متر مسیر سبز دوچرخه در سطح شهر

توسعه 4500 متر مسیر سبز دوچرخه در سطح شهر

توسعه 4500 متر مسیر سبز دوچرخه در سطح شهر

معاون عمران، حمل و نقل وترافیک شهرداری مشهد از توسعه 4500 متر مسیر سبز دوچرخه در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی با بیان این مطلب، گفت: با هدف کاهش استفاده شهروندان مشهدی از وسایل حمل و نقل شخصی، کمک به افزایش کیفیت هوای شهر و اجرای طرح های حمل و نقل عمومی و سبز موضوع توسعه مسیرهای ویژه دوچرخه در دستور کار قرار دارد و در این زمینه تا انتهای آبان ماه 4500 متر مسیر دوچرخه به معابر سبز مشهد اضافه خواهد شد.
وی با اشاره به خیابان‌هایی که مسیر سبز در آن‌ها توسعه می یابد، افزود: اجرای مسیر دوچرخه در خیابان سناباد، حدفاصل بانک خون تا چهارراه دکترا، خیابان ابن سینا حدفاصل چهارراه دکترا تا بیمارستان امام رضا(ع)، خیابان شهید چمران، حدفاصل میدان بیمارستان امام رضا(ع) تا میدان سعدی و میدان سعدی تا میدان شهدا در دستور کار است، به این ترتیب غرب شهر به مرکز شهر متصل می شود.
معاون عمران، حمل و نقل وترافیک شهرداری مشهد با اشاره به محدودیت توقف در بخشی از مسیرهای یاد شده، خاطر نشان کرد: پارک حاشیه‌ای حذف نمی شود، مگر اینکه تابلو توقف مطلقا ممنوع از قبل نصب یا در معبری پلیس راهور اعمال نظر داشته باشد. به عنوان مثال میدان امام رضا(ع) به دلیل وجود پارکینگ طبقاتی، خط پارک حاشیه ای با نظر پلیس راهور به طور کل حذف شده است.
وی گفت: با توجه به گزارشات مردمی و اخذ نظر دوچرخه سواران شهری و سمن های فعال در این حوزه، مسیرهای جدید دوچرخه در قسمتی از سواره رو اجرا خواهد شد.
کاظمی با اشاره به اینکه شبکه مصوب مسیرهای دوچرخه در این کلانشهر 250 کیلومتر است، بیان کرد: تا پایان سال 97 بیش از 125 کیلومتر مسیر دوچرخه احداث شده و تا پایان سال جاری نیز 58 کیلومتر به این مسیرها افزوده خواهد شد تا شبکه ای متصل برای دوچرخه سواران مشهدی ایجاد شود.
وی در خصوص اعتبارات اجرای این پروژه، گفت: برای اجرای مسیرهای دوچرخه در سال جاری اعتباری معادل 150 میلیارد ریال تخصیص داده شده که در صورت نیاز افزایش می یابد.
معاون عمران، حمل و نقل وترافیک شهرداری مشهد به اجرای مسیر دوچرخه در محدوده باغ ملک آباد اشاره کرد و اظهار داشت: مسیر ویژه دوچرخه ملک آباد که یکی از استانداردترین مسیرهای دوچرخه مشهد است، به طول 8 کیلومتر اجرا شد.
کاظمی ضمن اشاره به اولویت های اجرای مسیر دوچرخه در مشهد، توضیح داد: در محور شمالی- جنوبی شهر مشهد، مسیر خیابان کوهسنگی تا آرامگاه خواجه ربیع در دست مطالعه، طراحی و اجرا است. تا پایان سال نیز قسمتی از این مسیر از پارک کوهسنگی تا میدان شهدا و تقاطع شهید کاشانی- عبادی به طول 4700مترطول اجرا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: توسعه مسیرهای دوچرخه در پارک های در دست احداث پیش بینی شده و اجرایی خواهد شد.
نجمه کیشی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات