اولین پناهگاه ویژه نگهداری سگ های بلاصاحب در گیلان توسط شهرداری انزلی احداث شد

اولین پناهگاه ویژه نگهداری سگ های بلاصاحب در گیلان توسط شهرداری انزلی احداث شد

شهردار بندرانزلی خبر داد:
اولین پناهگاه ویژه نگهداری سگ های بلاصاحب در گیلان توسط شهرداری انزلی احداث شدبه گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی، شهردار بندرانزلی در آیین افتتاح اولین پناهگاه نگهداری سگ های بلاصاحب در گیلان با بیان اینکه متاسفانه در سالیان اخیر در انزلی شاهد رشد جمعیت سگ های بلا صاحب هستیم گفت: طبق آماری که سمن ها به ما داده شده حدود ۲۷۰۰ سگ بدون صاحب در شهرستان وجود دارد.
حسن پورقربان همچنین تاکید کرد: این اقدام پاسخی به دغدغه و انتظارات به حق مردم فهمیم شهرستان بندرانزلی بود و خوشحالیم که بالاخره علی رغم مخالفت های اداره محیط زیست و دیگر نهاد های مسئول، این پناهگاه با کمک جناب فرماندار و دادستان محترم و همچنین اداره منابع طبیعی در سنگاچین به بهره برداری رسید.
وی در ادامه به مصوبه آبان ۹۷ شورای اسلامی شهر نیز اشاره و تصریح نمود: این زمین به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع بوده که در فاز نخست آن، ۲۵ غرفه در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر با سازه‌های سبک احداث شده است‌. شهردار بندرانزلی همچنین افزود: چندین کانکس یخچالی برای نگهداری غذا، دارو و واکسن های لازم تهیه و در محل پناهگاه مستقر شده است. پورقربان با بیان اینکه این اتفاق برای اولین بار در گیلان افتاده است تاکید نمود: قطعا در پروژه در شروع کار نواقصی وجود دارد ولی ما برای ادامه کار به نظرات و کمک های مردم و سازمان های مردم نهاد نیاز داریم.
وی در پایان انتظارات خود را نیز از نهاد های مسئول مطرح و خاطر نشان نمود: از دامپزشکی انتظار می رود در تهیه غذا و تهیه دارو و دیگر شرایط و امکانات لازم یاری گر شهرداری بوده و محیط زیست نیز مانع تخریب زیست گاه شود تا شرایط به صورت طبیعی باقی بماند.

گفتنی است اولین پناهگاه نگهداری سگ های بلاصاحب با هدف کنترل بیماری‌های مشترک میان انسان و حیوان از جمله هاری، کیست هیداتیک و همچنین ایجاد امنیت روانی و فراهم سازی محیطی امن در شهر و ساحل برای گردشگران و شهروندان ایجاد شده است.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری بندر انزلی

  منبع خبر

  شهرداری بندر انزلی

  شهرداری بندر انزلی

  شهرداری بندر انزلی یک شهرداری در شهر بندرانزلی می باشد

   نظرات