سهراب سپهری شاعر بیان نادیده‎هاست

سهراب سپهری شاعر بیان نادیده‎هاست

شهردار کاشان در نشست ادبی «در مصاحبت آفتاب» که به میزبانی فرهنگسرای مهر برگزار شد با بیان اینکه سهراب سپهری به حق عارفی بی‎همتا و شاید بزرگ‎ترین عارف معاصر است، گفت: سهراب در اشعارش به زیبایی آنچه را که دیده نمی‎شود بیان می‎کند و در کل سهراب سپهری شاعر بیان نادیده‎هاست.
سعید ابریشمی راد با اشاره به اینکه شهرداری، متولی فرهنگ، هنر و ادب نیست و متولی امور فرهنگی مردم هستند، خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم مردم همه آنچه که دارند به عنوان ودیعه‎ای که ریشه در هزاران سال تاریخ دارند را به منصه ظهور بگذارند و اگر این امر انجام شود ما حداقل وظیفه‎مان را انجام داده‎ایم.

وی افزود: شهرداری به عنوان متولی فعالیت‎های اجتماعی که مرتبط با بهبود کیفیت زندگی مردم می‌شود این رسالت را برعهده دارد که زمینه بروز و حضور همه ظرفیت‎های اجتماعی را در جامعه برای تاثیرگذاری در راستای دست‎یابی به شهرخوب و یک زندگی با کیفیت فراهم کند.

به گفته وی، به طور یقین، بالاترین ظرفیت اجتماعی هنرمندان هستند چرا که زیباترین، موثرترین و قدرتمندترین ابزار انتقال مفاهیم ارزشی فرهنگ، رسالتی است که بر دوش هنرمندان قرار دارد.

شهردار کاشان تصریح کرد: در راستای حضور و تاثیرگذاری بیشتر هنرمندان در مباحث مدیریت شهری، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در اتفاقی ابتکاری، شورای هنری شهر کاشان را متشکل از نمایندگان هنرمندان، ادبا، شعرا، نویسندگان تشکیل داد و امیدواریم این با هم بودن با ه
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات