محمودی در بازدید از ورجین: برای این منطقه برنامه ویژه ای در دستورکار داریم

محمودی در بازدید از ورجین: برای این منطقه برنامه ویژه ای در دستورکار داریم

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در این بازدید در جمع محیط بانان این منطقه گفت: منطقه شمیرانات بدلیل شرایط خاص خود مهمترین منطقه استان است و قطعا شرایط آن با دیگر مناطق استان متفاوت بوده و به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه این منطقه برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران دارای اهمیت است و برنامه ویژه ای هم برای این منطقه داریم، اظهار داشت: ما در اینجا به دنبال این هستیم که حتی یک وجب از اراضی این منطقه مورد تصرف قرار نگیرد و از عرصه ها بصورت تمام و کمال حفاظت کنیم.
محمودی با اشاره به اینکه اولویت اول ، جلوگیری از هرگونه زمین خواری و دست اندازی به عرصه هاست و باید همه محیط بانان برای این هدف تلاش کنند، ادامه داد: البته در حوزه محیط بانی استان با کمبودهای بسیاری مواجه هستیم و باید تلاش برای رفع این کمبودها بیشتر شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه تمام توان را برای تجهیز پاسگاه ها و امکانات و معیشت محیط بانان بویژه محیط بانان این منطقه و هموار کردن مسیر بکار خواهیم گرفت، گفت: از محیط بانان نیز انتظار داریم در جهت حفظ و حراست از مناطق و عرصه های طبیعی با انگیزه بیشتری تلاش کرده و نسبت به انجام وظایف خود کوشا باشند.
محمودی خاطرنشان کرد:باید این منطقه را در برنامه های حفاظتی و مدیریتی خود ویژه ببینیم و امیدوارم با همگرایی و همکاری مجموعه محیط زیست استان بتوانیم برای حفظ و حراست بیشتر این منطقه گام برداریم.
بر اساس این گزارش، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین در ادامه از سلاح های سازمانی و اسلحه های کشف و ضبط شده از سوی محیط بانان در منطقه حفاظت شده ورجین دیدن کرد.
وی در این رابطه با تاکید بر لزوم و اهمیت جمع اوری سلاح های غیر مجاز گفت: الویت دیگر محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بیشتر بر روی تخلفات شکار و صید، جمع اوری سلاح های غیر مجاز و جنگی و نیز جلوگیری از وقوع هر گونه تخلف در مناطق در دست مدیریت و عرصه های طبیعی استان در این حوزه، متمرکز خواهد بود.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات