شناسایی انشعاب غیرمجاز آب در مناطق سلطان‌آباد و خاتونک

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، انشعابات آب غیرمجاز از اصلی‌ترین مشکلات شرکت‌های آب و فاضلاب، علاوه بر آن‌که عملي خلاف قانون و شرع محسوب می‌شود خسارت‌هایی به شبکه توزیع، انتقال و تأسیسات شرکت وارد می‌کند و نیز موجب افزایش بی‌رویه مصرف و هدر رفت آب می‌شود. همچنین این‌گونه انشعاب‌ها منجر به اخلال در خدمات‌رسانی منظم و تضییع حقوق سایر مشترکین، آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آب‌رسانی و همچنین به دلیل برداشت بی‌رویه منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع می‌شود و مصارف مشترکان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در منطقه سلطان‌آباد و خاتونک از شهرک‌های اقماری که حدود 3 ماه است به مشترکین شرکت آب و فاضلاب شیراز ملحق شده اند گزارش‌هایی مبنی بر نصب انشعاب‌های غیرمجاز ارائه شد که این انشعاب‌ها موجب افت فشار و قطعی‌های مکرر در این مناطق شده بود.

لذا گروه‌های سیار شرکت آب و فاضلاب شیراز با همکاری بخش خبری صداوسیما اقدام به شناسايي اين انشعابات در مناطق یاد شده و اقدام‌های لازم را برای مقابله با هرگونه انشعاب آب غیرمجاز انجام دادند.

شکی نیست که انشعاب‌های غیرمجاز باوجود خشک‌سالی‌های اخیر و بحران کمبود آب، شرکت‌های تأمین‌کننده آب شرب را برای تأمین آب سالم با مشکل مواجه خواهند کرد لذا برای تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجازهمواره نیازمند همکاری شهروندان هستیم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب شیراز

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب شیراز

  شرکت آب و فاضلاب شیراز

  شرکت آب و فاضلاب شیراز یک شرکت در شهر شیراز می باشد

   نظرات