پروازهای عتبات در فرودگاه کرمانشاه به روزانه ۶ پرواز افزایش می‌یابد

پروازهای عتبات در فرودگاه کرمانشاه به روزانه ۶ پرواز افزایش می‌یابد

تورج دهقانی زنگنه، مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با بیان اینکه پروازهای فوق العاده اربعین این شرکت از روز ۱۲ مهرماه آغاز شده است، گفت: برای خدمت به زائران اربعین حسینی، ۱۳۷ پرواز تا پایان عملیات اربعین در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این پروازها اکنون در فرودگاه کرمانشاه روزانه ۳ پرواز به مقصد نجف اشرف انجام می شود که این تعداد از روز دو شنبه به روزانه ۶ پرواز تبدیل خواهد شد.

زنگنه با بیان اینکه این پروازهای فوق العاده منطقه‌ای،  برای فرودگاه ایلام نیز در نظر گرفته شده بود، گفت:  پرواز ایلام-نجف با استقبال زائران مواجه نشد. اما برنامه برای این فرودگاه همچنان باز نگه داشته شده که در برگشت، زائران نجف بتوانند به ایلام منتقل شوند. به همین منظور سعی داریم روزانه ۶ پرواز از نجف به ایلام انجام شود.

وی افزود: آمادگی داریم که در صورت نیاز، تعداد پروازها را افزایش دهیم.

مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه خدمات بازگشت به زائران نیز در قالب همان ۱۳۷ پرواز انجام خواهد شد، گفت:  علاوه بر آن پروازهای کرمانشاه و ایلام نیز در خدمت زائران برای بازگشت به میهن خواهد بود. البته پروازهای کرمانشاه و ایلام تا  تاریخ ۲۸ صفر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تعداد ۶۸ هزار و ۲۸۰ صندلی برای پروازهای تهران-نجف-تهران، ۱۹۲۰ صندلی برای پروازهای ایلام-نجف-ایلام و ۵۶۴۰ صندلی برای پروازهای کرمانشاه-نجف-کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است پروازهای ایلام و کرمانشاه به مقصد عتبات عالیات با استفاده از ناوگان ATR۷۲-۶۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» انجام شده و قیمت پرواز در مسیر رفت و برگشت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و به صورت یکطرفه ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات