هماهنگی و همفکری شهرداران استان زمینه ساز پیشرفت مازندران خواهد بود

هماهنگی و همفکری شهرداران استان زمینه ساز پیشرفت مازندران خواهد بود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، صبح پنجشنبه نشست هم اندیشی شهرداران استان با حضور حسین زادگان استاندار مازندران، رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی، محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، عباس رجبی شهردار ساری و شهرداران استان در سالن جلسات استانداری مازندران برگزار شد.

عباس رجبی شهردار ساری در این نشست به ضرورت همدلی، همفکری و هماهنگی شهرداران استان در پیشبرد امور اشاره کرد و اظهار داشت: بدون تردید نشست های کارشناسی، هماهنگی، همدلی و همفکری شهرداران استان مازندران در پیشبرد امور، زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان خواهد بود.

شهردار مرکز استان، شهرداری ها را در صف اول خدمات رسانی به مردم دانست و گفت: امروز شهرداری ها در صف اول فعالیت های اجرایی و رفع مشکلات شهری هستند و بسیاری از مردم و شهروندان مطالبات فراوانی در حوزه های گوناگون از شهرداری ها دارند که با مورد توجه قرار گیرد.

رجبی به تمرکز بر انجام پروژه های عمرانی تاکید کرد و بیان داشت: اعتقاد دارم اگر قرار است یک کار را آغاز کرده و انجام دهیم باید آن را درست و اصولی به نتیجه برسانیم؛ لازم نیست چندین پروژه را بصورت همزمان در دستور کار قرار داده و کارها را ناقص و سطحی انجام دهیم.

وی به مشکلات بحث پسماند زباله در شهرداری ها استان مازندران اشاره کرد و گفت: امروز بسیاری از شهرداران با مشکل پسماند روبرو هستند که ساری هم از این قاعده مستثنی نیست. بدون تردید این مشکل با کمک استانداری، مدیران ارشد استان و دستگاه های دولتی قابل حل خواهد بود.

در پایان شهردار ساری با تاکید مجدد بر ضرورت همدلی و ارتباطات میان شهرداران و مدیران استان برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات شهرداری ها  در سایه همدلی و ارتباطات قابل حل است و لازم است شهرداران با رعایت استانداردها از تجربیات شهرهای مختلف استفاده کنند و نباید جزیره ای و بر اساس سلیقه های شخصی عمل کنند.

در این نشست، احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز به ضرورت همدلی شهرداران در فعالیت ها اشاره کرد و گفت: با تلاش و همدلی شهر را به محیطی لذت بخش برای زندگی تبدیل کنید و توجه به زیرساخت های گردشگری را در اولویت قرار دهید.

استاندار مازندران به همایش ساری، پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در 2022  اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری ها از همین حالا به استقبال ساری، پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در 2022  بروند. این رویداد تنها متعلق به ساری نیست و تمام مازندران را در بر می گیرد.