عنوان «تبریز، شهر همیشه تمیز» حاصل فعالیت ۲۴ساعته پاکبانان است

عنوان «تبریز، شهر همیشه تمیز» حاصل فعالیت ۲۴ساعته پاکبانان است

عبدالله تقی پور در گفتگویی در برنامه تلویزیونی «تبریزیم»  گفت: برخی سیاست های نادرست در حوزه شهرسازی در سالیان گذشته،  موجب شده که تکلیف شهرداری و مدیریت شهری تبریز در این زمینه سنگین تر شود .
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری ادامه داد: بر این اساس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در سومین سال اهداف خود را بر محوریت توسعه پایدار شهر تبریز بنا نهاده است .
او با قدردانی از فعالیت هایی که در سال‌های گذشته در این حوزه انجام شده است،  اظهار داشت: این میزان از فعالیت کفاف نیاز شهر تبریز را نداده است.
تقی پور گفت: آمار موجود در مورد درختان تبریز نگران کننده است و برای بهبود وضعیت نیازمند همت و عزم عمومی هستیم .
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه شهرداری بودجه های لازم برای توسعه پایدار را اختصاص داده است  تصریح کرد: در تلاش هستیم که سال ۹۹  را سال نهضت فضای سبز شهر تبریز نامگذاری کنیم تا توجه مدیریت ارشد استان، شهروندان و نهادهای مختلف را به این قضیه جلب کنیم .
او مشارکت شهروندان با مدیریت شهری را در این زمینه بسیار اساسی عنوان کرد و گفت: اگر هر شهروند به نام خود و خانواده یک درخت کاشته و از آن حفاظت کند تعداد درختان در سطح شهر تبریز از تعداد شهروندان افزایش بیش تر خواهد بود.
تقی پور اضافه کرد: یکی دیگر از زمینه های مشارکت شهروندان در بحث توسعه فضای سبز غرس نهال ها است، امیدواریم که اعضا شورا با رای به تصمیم کمیسیون محیط زیست به حفظ و توسعه فضای سبز کمک کنند .
او در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اقدامات دیگر در حوزه خدمات شهری با قدردانی از پاکبانان گفت: عنوان تبریز، شهر تمیزایران را مدیون فعالیت های صادقانه این عزیزان هستیم .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات