هنرمندان مشهدی به مشارکت در منظرآرایی شهر فراخوانده شدند

هنرمندان مشهدی به مشارکت در منظرآرایی شهر فراخوانده شدند

هنرمندان مشهدی به مشارکت در منظرآرایی شهر فراخوانده شدند

سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در ادامه برنامه‌های ابتکاری خود به منظور جلب مشارکت هنرمندان در تلاش برای ارتقای شکل و منظر بصری این کلانشهر با خلق آثار هنری مناسب و کیفی در قالب نقوش و احجام ماندگار، دست‌اندرکاران این عرصه را به همکاری طلبید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد به نقل از خبرگزاری ایرنا خراسان‌رضوی، مدیرعامل خانه هنرمندان مشهد یکی از بایسته‌های شهر را به عنوان بستر و محیط زندگی، پاسخگویی به نیازهای روانی شهروندان توصیف و گفت: شهرداری مشهد با توجه به ضرورت ارتقای سیما و منظر شهری با بهره‌گیری از آثار فاخر هنری برای افزایش روحیه نشاط و سرزندگی شهر اقدام به انتشار فراخوان «نقوش ماندگار شهری» نمود.
‌صدرا یوسفی افزود: در چارچوب اجرای طرح نقوش ماندگار شهری، شهرداری مشهد اقدام به برپایی «کارگاه طراحی و خلق ایده» با مشارکت هنرمندان داوطلب به منظور ایجاد و جانمایی آثار مناسب و فاخر هنری بر جداره تقاطع‌های غیرهم‌سطح کرده است.

وی ادامه داد: همه استادان و هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی شامل حجم، گرافیک، نقاشی و دیگر رشته‌های مرتبط دعوت شده‌اند تا در چارچوب این فراخوان سابقه فعالیت‌های تخصصی و اجرایی خود را در عرصه آثار شهری تا روز بیست و هفتم مهر ماه جاری در قالب فایل الکترونیکی به شماره تلفن همراه ۹۶۲۸ ۱۹۸ ۰۹۳۹ ارسال کنند.

مدیرعامل خانه هنرمندان مشهد گفت: «کارگاه طراحی و خلق ایده» پس از پایان یافتن مرحله دعوت از هنرمندان برپا خواهد شد تا در پی آن آثار توسط هیات داوران مورد انتخاب و داوری قرار گیرند.

وی به تدارک جایزه در این چارچوب نیز اشاره و بیان کرد: جایزه هر شرکت‌کننده در چهارمین فراخوان نقوش ماندگار شهری، به ازای سه روز حضور در کارگاه و ارائه کار مبلغ ۱۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. همچنین جایزه طرح‌هایی که برای اجرا مورد پذیرش قرار گیرند با توجه به ویژگی طراحی و نظر هیات داوران مبلغ ۴۰ میلیون تا ۶۰ میلیون ریال است.

وی زمان اعلام نتایج این برنامه را چهارم آبان ماه آتی اعلام و بیان کرد: گواهینامه معتبر نیز برای شرکت‌کنندگان در کارگاه طراحی و خلق ایده در چارچوب فراخوان نقوش ماندگار شهری مشهد صادر می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات