تمرکز بر کشت گلخانه ای، حفاظت از منابع ملی و منافع مردم

مدیر امور منابع آب رودان گفت: تمرکز بر کشت گلخانه ای ،کمک شایانی به حفاظت منابع ملی ، منافع مردم و حمایت از تولید و اشتغال می کند.

به گزارش روابط عمومی شر کت آب منطقه ای استان هرمزگان  مهرام عزتی مدیر امور منابع آب رودان در نشست شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان اظهار داشت: شهرستان رودان 36 در صد از منابع آب استان را در خود جای داده است که این میزان آب در مقایسه با سایر نقاط استان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

عزتی با بیان اینکه  برداشت غیر مجاز از منابع آب موجب نابودی کشاورزی خواهد شد تصریح کرد: بر اساس قانون با افراد سود جو و متخلف که با تصرف اراضی ملی، بستر رودخانه ها و حریم ها قصد برداشت بی رویه از این منابع را دارند برخورد خواهد شد .

وی همچنین از رفع تصرف از 35هکتار از اراضی ملی در رودان خبر داد و از این شهرستان به عنوان منطقه نمونه آبیاری نوین و کشت های گلخانه ای یاد کرد و گفت: کشاورزان میتوانند با آگاهی و شناخت کامل از سیاست های دولت در حوزه حفاظت از منابع آب ، کمک شایانی به اجرای برنامه های دولت و صیانت از منابع کنند.

وی با تاکید بر شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی شهرستان و نصب کنتور حجمی بر روی چاههای کشاورزی گفت: باید برای نقاط بحرانی شهرستان مانند دشت مسافرآباد برنامه داشته باشیم که با اجرای طرحهای آبخیز داری و نفوذ آب در سفره های آب زیر زمینی  بتوان از فرسایش خاک جلوگیری کرد و شرایط ارتقای کیفی آب را فراهم ساخت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات