رفع تصرف 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های اسلامشهر

مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: به جهت افزایش ضریب آبگذری رودخانه و همچنین عبور ایمن سیلاب در شش ماهه گذشته رفع تصرف بیش از 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های شهرستان توسط این امور انجام پذیرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" در بازدید میدانی مشترک دستگاه های حاکمیتی شهرستان اسلامشهر با محوریت امور منابع آب ، شهرداری و فرمانداری شهرستان از نقاط حادثه خیز رودخانه های حوزه عملکرد گفتک همزمان با فرا رسیدن فصل بارش و همچنین با عنایت به الگوهای پیش بینی میان مدت و بلند مدت سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش های فرا نرمال در دو ماهه آتی، با هماهنگی امور منابع آب اسلامشهر، بازدید میدانی مشترک شهردار و معاون عمرانی فرمانداری شهرستان  از نقاط حادثه خیز رودخانه های شهرستان طی دو روز برگزار شد.

وی ضمن ارائه نقطه نظرات فنی در خصوص علت بروز سیلاب و راهکار های فنی کنترل و مدیریت آن و همچنین اقدامات این امور به هنگام سیلاب فروردین ماه سال جاری گفت: به جهت افزایش ضریب آبگذری رودخانه و همچنین عبور ایمن سیلاب در شش ماهه گذشته لایروبی بیش از 10 هزار متر مربع به همراه رفع تصرف بیش از 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های شهرستان طی اخذ 12 دستور قضائی توسط این امور انجام پذیرفته است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر خاطر نشان کرد: حفظ و صیانت از جان و مال مردم در مقابله با خطرات ناشی از بروز سیلاب وظیفه کلیه دستگاه های  اجرایی و حاکمیتی بوده و همه دستگاه های مربوطه باید همکاری و حمایت های همه جانبه در این خصوص را داشته باشند .

در ادامه "داود بیات سرمدی" معاون فنی و عمرانی فرمانداری اسلامشهرضمن قدردانی از اقدامات امور منابع آب این شهرستان حمایت های خود را در راستای اجرای طرح لایروبی و همچنین ساماندهی رودخانه در نقاط مخاطره آفرین رودخانه اعلام کرد.

همچنین "حسین طلا" شهردار اسلامشهر در این بازدید گفت: شهرداری اسلامشهر آماده همکاری همه جانبه به ویژه تامین تجهیزات و نیروی انسانی است تا ضریب ایمنی این شهر در مقابل وقوع سیلاب های احتمالی ارتقا یابد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات