وزیر نیرو در آیین رونمایی از طرح ارتقای عملکرد توربین‌های گ...

وزیر نیرو در آیین رونمایی از طرح ارتقای عملکرد توربین‌های گ...

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در آیین رونمایی از طرح ارتقای عملکرد توربین‌های گازی بزرگ کشور با پیاده‌سازی فناوری HAS افزود: رسیدن به افزایش توان حدود ۱۰۰۰ مگاوات در نتیجه اجرای این طرح دستاورد بسیار بزرگی است و آغازی برای افزایش بهره‌وری در این زمینه خواهد بود.
وی افزود: از جمله نتایج محدودیت‌های تحمیل شده در کشور این است که به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از ظرفیت علمی و توان تجربی کشور توجه بیشتری شده و قادر خواهیم بود از مجموعه ثروت‌ها و امکانات موجودمان بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم.
وزیر نیرو ادامه داد: در خصوص ارتقای توان توربین‌های گاز کار ارزشمندی صورت گرفته و موجب خواهد شد بتوانیم افت راندمان ناشی از تفاوت در شرایط فشار، دما و رطوبت بین زمان طراحی و بهره‌برداری با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی را به میزان قابل ملاحظه‌ای جبران کنیم.
اردکانیان افزود: همانگونه که جنگ بر ما تحمیل شد، اما از قِبَل آن فرصت‌های زیادی را خلق کردیم و بخش عمده‌ای از اتکا و وابستگی به توان داخل ثمره استفاده از این فرصت‌هاست؛ قطعاً در شرایط تحریم‌های هوشمند اقتصادی نیز ملت و جوانان ما در دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی، صنعت برق و آب و فاضلاب دستاوردهای بزرگی را عاید کشور خواهند کرد.
وی تاکید کرد: گزافه نیست اگر تحمیل جنگ و تحریم را در این ببینیم که اصلی ترین امتیاز و ثروت تمام نشدنی این سرزمین که منابع انسانی است را به نحوی درگیر کنند تا از بهره‌وری کامل دور نگه دارند. هر حرکتی که امروز در جهت افزایش امید واقعی روشن‌تر کردن داشته‌های این سرزمین صورت گیرد، حرکتی صحیح و اخلاقی است.
وزیر نیرو ادامه داد: ما به عنوان متولیان صنعت آب و برق که بیشترین تماس را با مردم کشور داریم، از هفته گذشته پویشی را تحت عنوان «هر هفته: الف، ب، ایران» به‌منظور نمایش سیر آبادانی تمام نشدنی این سرزمین آغاز کردیم و تا پایان سال، هر هفته یکی از پروژه‌های بزرگ آب و برق را در سطح کشور افتتاح خواهیم کرد.
اردکانیان افزود: امیدواریم با اجرای این طرح‌ها و پروژه‌هایی که به ثمر می‌رسند، آسایش و امنیت خاطر بیشتری برای مردم کشور فراهم شود.
وی ادامه داد: اخیراً به یکی از مهم‌ترین پیمان‌های اقتصادی منطقه‌ای تحت عنوان اتحادیه اقتصادی اوراسیا پیوسته‌ایم؛ این در حالی است که کشورهای زیادی درصف الحاق به این اتحادیه هستند.
وزیر نیرو پیوستن به این اتحادیه را برای کشور فرصت بی‌نظیری دانست و افزود: در بخش برق می‌توانیم ارتباطات وسیعی را با کشورهای همسایه سازماندهی کنیم. در افغانستان، عراق و کشورهای آسیای میانه همه همسایگان ما با آغوش باز پذیرایی نیروهای تخصصی و خدمات فنی و مهندسی کشور ما هستند.
اردکانیان تصریح کرد: توسعه این صنعت و عرضه آن از طریق کمک به کشورهای همسایه برای بهبود زیرساخت‌های‌ آن‌ها موجب این خواهد شد تا از زمینه‌های حضور بیگانگان در منطقه کاسته شود.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: با توجه به دوران مدیریت عرضه و تقاضا می‌بایست از طریق ارتباط بیشتر با جامعه مصرف کنندگان و استفاده موثرتر از شاخه علوم اجتماعی بتوانیم زمینه را به شکل تاثیرگذارتری برای مصرف صحیح در جامعه فراهم کنیم. لینک اصل خبر در سایت پژوهشگاه نیرو

    منبع خبر

    پژوهشگاه نیرو

    پژوهشگاه نیرو یک دانشگاه در شهر تهران می باشد

      نظرات