دانش آموزان باید در حوزه محیط زیست مطالبه گر باشند

دانش آموزان باید در حوزه محیط زیست مطالبه گر باشند


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: امروز آثار مخرب غفلت و بی توجهی به محیط زیست در گذشته، هرچه بیشتر در کشورمان خودنمایی کرده و ما شاهد بحران ها و چالش های متعدد زیست محیطی هستیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری و اهمیت فعالیت های فرهنگی و آموزشی در میان کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشورمان، باید از هم اکنون در حوزه محیط زیست آگاه، دغدغه مند و مطالبه گر بوده و به آسانی از کنار اینگونه مسائل و مشکلات عبور نکنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به همکاری های گسترده شکل گرفته با نظام آموزش و پرورش در سال های اخیر، تصریح کرد: اجرای طرح «یک ساعت با محیط بان» و تدریس مطالب و کتاب های درسی در حوزه محیط زیست، اقدامات مثبت و موثری بوده است که همچنان با جدیت در حال انجام و پیگیری است.

وی از برگزاری دوره آموزشی زیست محیطی ویژه مربیان پیش دبستانی در استان قم در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اجرای طرح «مدیریت سبز» در مدارس نیز موضوع بسیار جدی است که باید با همکاری و مشارکت دستگاههای اجرایی مرتبط، در استان عملیاتی شود.

حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه آموزش موجب تغییر در رفتار فرد و جامعه می شود، اظهار داشت: در مدارس استان قم برای آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی فعالیت هایی از جمله استفاده کمتر از کاغذ و تفکیک زباله با جدیت پیگیری می شود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات