لایروبی 7 هزار متر مربع از بستر رودخانه کن

مدیر امور آب اسلامشهر از انجام عملیات لایروبی رودخانه کن به مساحت هفت هزار متر مربع در راستای ایمن سازی عبور سیلاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، محمدرضا گیتی پژوه"  با اعلام این مطلب اظهار کرد: این امور باهماهنگی های به عمل آمده، در مجاورت رودخانه کن اقدام به لایروبی این رودخانه نمود تا در صورت وقوع سیلاب احتمالی شرایط عبور ایمن سیلاب فراهم باشد.

وی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از صدمات ناشی از سیلاب و طغیان رودخانه ها نیاز به همکاری همگانی و تامین اعتبار در خصوص ساماندهی رودخانه ها است، ادامه داد: احداث سیل بند در نقاط حادثه خیز و همچنین احداث سازه های تقاطعی، لایروبی کالورت ها و مسیل ها و همچنین تخلیه رسوبات تجمع یافته در پشت سیل بند ها می تواند منجر به کاهش چشمگیر خطرات ناشی از وقع سیلاب گردد.

مدیر امور آب اسلامشهر در ادامه افزود: این عملیات موجب پایین آمدن سطح آب بخشی از رودخانه کن و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه در این محدوده شده است.

گیتی پژوه در پایان خاطرنشان کرد: این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم  ادامه داده و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروهای موجود امور در جهت تسهیل و روان سازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید تا در فصل پاییز و زمستان نقاط امنی را برای شهروندان فراهم شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات