موسوي نژاد:ایمنی شهر در گرو تخصیص بودجه/عدم وجود خودرو ی نردبان فاجعه ساز می شود

موسوي نژاد:ایمنی شهر در گرو تخصیص بودجه/عدم وجود خودرو ی نردبان فاجعه ساز می شود

عزم ما برای خرید تجهیزاتی مثل خودرو نردبان جدی است اما بودجه لازم باید دیده شود و در این راستا نیاز به همکاری داریم.

سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز  در گفت و گو با خبرنگار خبر یک در مورد کمبود تجهیزات آتش نشانی صحبت کرد و اظهار داشت: ما هر ساله بودجه ای را برای سازمان آتش نشانی تخصیص می دهیم اما می دانیم که این بودجه در شرایط موجود پاسخگوی نیاز های آتش نشانی نیست.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، انتظار ما از دولت ورود به این مساله بوده چرا که درغیر این صورت اهواز به آن درجه ایمنی مطلوب نظر نمی رسد.
عضو شورای شهر اهواز در مورد ضرورت کمک دولت به شهرداری و شورای شهر اهواز بیان کرد: استانداری باید به عنوان عالی ترین مقام استان تمهیداتی ایجاد کند تا ادارات و ارگان های مختلف در پرداخت عوارض خود قصور نکرده تا ما نیز بتوانیم از طریق درآمد حاصله بخش هایی از نیاز های موجود را برطرف کنیم.
موسوی نژاد درخصوص این که آیا دراین تفاهمنامه اعتباری برای حل مشکلات ایمنی شهر در نظر گرفته شده پاسخ داد: پروژه های عمرانی متعددی در اهواز به صورت نیمه تمام رها شده و محور اصلی تخصیص اعتبار این تفاهمنامه پرداختن به این موارد است.
وی در ادامه اضافه کرد: با وجود مدیریت جوان سازمان آتش نشانی و جدیت و عزم و شروع خوبی که این مدیریت داشته، مساله پرداختن به زیرساخت های ایمنی شهر می تواند از مواردی باشد که به آن اعتبار تعلق گرفته و کمک به این مساله به دیدگاه صاحبنظران مربوط بوده و در صورت تایید شورا، این کمبود می تواند به عنوان یک اولویت قرار گیرد.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز با بیان اینکه شهر اهواز درحال حاضر نیاز مبرم به حداقل یک دستگاه خودرو نردبان آتش نشانی دارد تاکیید کرد: عزم ما برای حل این مشکل جدی بوده و می دانیم که این مساله مربوط به ایمنی جان شهروندان است اما در این شرایط اعتبار لازم برای خرید این دستگاه را نداریم.
موسوی نژاد خاطر نشان کرد: در صورت بروز اتفاق در آپارتمان های بلند مرتبه در اهواز ما خوروی نردبانی که پاسخگوی نیاز سازمان آتش نشانی برای نجات جان مردم باشد را نداشته و این موضوع می تواند منجر به یک فاجعه بزرگ شود.
وی خرید خودرو نردبان را پیشانی درخواست های ایمنی شهر خواند و افزود: این کار نیازمند توافق همگانی شورا و دولت بوده و برای رفع این نقیصه همکاری جدی لازم است.
عضو شورای شهر تصریح کرد: از سال ۹۰ تا کنون هیچ دستگاهی به ناوگان خودرویی سازمان آتش نشانی اضافه نشده و این سازمان به عنوان متولی ایمنی شهر و شهروندان نیاز به توجه بیشتری دارد.
موسوی نژاد در ادامه به کمبود تجهیزات انفرادی آتش نشانی اشاره کرد و اظهار داشت: بحث کمبود تجهیزات ایمنی آتش نشانان شهر مساله دیگری است که واقعا جای تامل و همکاری دارد.
وی تشریح کرد: کار یک آتش نشان بدون لباس بریستول و یا دستگاه تنفسی در واقع غیر ممکن بوده و وجود نقص در این امکانات هم برای آتش نشانان زحمتکش و هم برای جان مردم حادثه دیده می تواند بسیار خطرناک باشد.
موسوی نژاد در پایان عنوان کرد: امیدواریم با توجه بیشتر به مساله ایمنی شهر، بتوانیم از جان و مال مردم کلانشهر اهواز که خود درگیر مشکلات متعددی هستند حفاظت کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات