لایروبی رودخانه‌های لنگرود با وجود سنبل آبی با مشکل مواجه می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان پس از بازدید از آب ‌بندان‌ها و رودخانه‌های شهرستان لنگرود ،لایروبی رودخانه‌های لنگرود را با وجود سنبل آبی،مشکل ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان مهندس خرّمی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در حاشیه این بازدید به خبرنگار روابط عمومی آب گیلان گفت : امیدواریم بتوانیم با توجه به بازدیدهایی که امروز انجام شده است برنامه‌ریزی لازم برای تسهیل در لایروبی رودخانه‌ها از لنگرود تا چمخاله انجام دهیم تا در فصل بارش شاهد وقوع سیلاب نباشیم .

مهندس خرّمی با اشاره به درگیری رودخانه‌های این شهرستان با گیاه مهاجم سنبل آبی افزود: سنبل آبی مشکل را مضاعف و لایروبی را سخت کرده است که انتظار می رود با همکاری سایر ارگان‌ها این طرح به زودی اجرایی شود .

مهندس خرّمی در ادامه با تأکید بر اینکه شرکت آب منطقه‌ای گیلان برنامه‌ریزی برای لایروبی رودخانه‌ها را انجام داده و برداشت‌های لازم از طریق مشاور صورت گرفته است، گفت: به زودی پیمانکار برای لایروبی رودخانه‌های شهرستان لنگرود اعزام خواهد شد .

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه حل مشکل سنبل آبی تنها از توان یک سازمان خارج است، تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید برای حل این معضل زیست محیطی همکاری‌ لازم را با متولیان امر داشته باشند .

وی با اشاره به اینکه وجود سنبل آبی در سیلاب‌های پیش رو قطعا با رشد سریع‌ خود و جذب رسوبات راه عبور آب را تنگ و سبب خارج شدن آب از مسیر اصلی خود خواهد شد، تصریح کرد: وقوع چنین اتفاقی قطعا خسارت‌هایی برای تاسیسات اطراف به دنبال خواهد داشت .

لزوم بسیج همه امکانات برای حل مقابله با سنبل آبی در لنگرود

مهندس شفقی، فرماندار لنگرود نیز با اشاره به اینکه یکی از معضلات در رودخانه‌های لنگرود وجود سنبل آبی است، گفت: این گیاه مهاجم با ایجاد مانع در مسیر عبور آب سبب بالا آمدن سطح آب در هنگام بارش‌ها شده و با نفوذ به اراضی کشاورزی، تجاری و مسکونی خسارت‌هایی را به دنبال دارد .

مهندس شفقی به حجم وسیع سنبل آبی در شهرستان لنگرود اشاره کرد و خواستار همکاری همه دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت و امکانات استان برای مقابله با این موضوع شد .
فرماندار لنگرود با تأکید بر اینکه در صورت عدم توجه به این موضوع در آینده شاهد خسارت‌های سنگینی خواهیم بود، گفت: امیدوارم با بهره‌گیری از کمک‌های استانی در کوتاه‌ترین زمان قبل از آغاز دور جدید بارش‌ها این مشکل برطرف شود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گیلان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گیلان

    شركت آب منطقه‌ای گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات