نشست هم اندیشی با تشکل های استان در شرکت آب منطقه ای برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهار محال و بختیاری روز چهارشنبه یکم آبان ماه جلسه هم اندیشی با تشکل های استان در راستای اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی استان در این شرکت تشکیل شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان بیان کرد: موضوع آب، موضوع یک دستگاه یا یک نهاد نیست بلکه همگانی و مربوط به تمام احاد مردم است و سازمان ها و تشکل های مردم نهاد می توانند در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی وضعیت منابع آب و راهکارهای حفظ آن در بین عموم مردم تاثیر بسزایی داشته باشند. سدهی سامانی ضمن بیان اینکه در سال گذشته طرح احیا و تعادل بخشی انجام و نتیجه قابل قبولی بدست آمد افزود این موضوع باید استمرار و تداوم داشته باشد و گفت: امیدواریم که راهکارهایی که در این جلسه بیان می شود مفید و قابل اجرا باشد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای هم پس از بیان اینکه در سال گذشته با انجام طرح اطلاع رسانی نه تنها آگاهی بخشی انجام شد بلکه سعی شد اطلاع رسانی اقناعی باشد گفت: در بحث آب زیرزمینی بخش عمده ای از مباحث ما به حقابه ها و کیفیت آب زیرزمینی مربوط میشود. علی اکبر صبا در ادامه جلسه بیان کرد: پس از سال 1386 با توجه به وضعیت منابع آب زیرزمینی کشور مبحث تعادل بخشی منابع آب شکل گرفت و سعی شد که همزمان با دیگر استانها،  شرکت آب منطقه ای استان چهارمحال وبختیاری نیز در راستای اهداف این طرح گام بردارد و به حفاظت از منابع آبی استان بپردازد. وی افزود: کارهایی نظیر اجرای پروژه های تغذیه مصنوعی، جایگزینی مصارف آب زیرزمینی توسط منابع آب سطحی میتوانند کمک کننده باشند ولی عمده مشکل ما مدیریت مصرف بویژه در حوزه کشاورزی است . وزارت نیرو با بکارگیری گروه های گشت و بازرسی به بحث احیاء و حفاظت از منابع آب ورود پیدا کرده است ولی حفاظت از این منابع به تنهایی توسط وزارت نیرو امکانپذیر نیست. طیف وسیعی از اقشار جامعه مخاطبان ائمه جمعه و بسیج هستند از این پتانسیل بایستی در جهت اطلاع رسانی به مردم استفاده شود. وی گفت: ما میتوانیم در حوزه کشاورزی با استفاده از روش های نوین آبیاری و اصلاح الگوی کشت و کشت گیاهان گلخانه ای، در حوزه شرب با اصلاح شبکه های توزیع و ابزار صرفه جویی مصرف آب را کاهش دهیم و همچنین در حوزه صنعت با استفاده از پساب و روش های دیگر به حفظ و احیاء منابع آبی کمک کنیم.

در ادامه هاشم فاطمی مدیر منابع آب شهرستان شهرکرد به تشریح  وضعیت منابع آبی استان، راه های حفظ و استفاده بهینه آن پرداخت.

سید ابوالحسن عدنانی سرپرست مدیریت روابط عمومی شرکت نیز در ادامه جلسه توضیحاتی پیرامون طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، پروژه اطلاع رسانی و مجموعه اقدامات صورت گرفته در این راستا ارائه داد.

در پایان پرسش و پاسخی بین اعضای تشکل های استان و مسئولین و کارشناسان شرکت آب منطقه ای صورت گرفت

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری

    شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات