اثبات تحقق زندگی هدفمندانه در سیره زندگانی دانش آموزان شهید

اثبات تحقق زندگی هدفمندانه در سیره زندگانی دانش آموزان شهید

اثبات تحقق زندگی هدفمندانه در سیره زندگانی دانش آموزان شهید

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: توجه به عظمت شهید فهمیده یک راهبرد ارزشمند در عرصه زندگانی آنها است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم یادواره ۳۶ هزار شهید دانش آموز که با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد و خانواده این شهید در محل سالن عطار نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب‌، خاطرنشان کرد: توجه به این راز در عرصه دانش آموزی به ویژه آن زمان که به بلوغ نزدیک می‌شوند، راهبردی مهم است. همچنین در عرصه آموزشی نیز دارای اهمیت است که موقعیت تصمیم‌گیری در زندگی را فراهم می آورد. در واقع دانش آموزان شهید ثابت کردند یک زندگی هدفمندانه چگونه تحقق می‌یابد.

وی برگزاری این یادواره و یادآوری ۳۶ هزار شهید دانش آموز را با اهمیت خواند و گفت: امسال این یادآوره مزیت ویژه‌ای دارد و آن هم برگزاری این مراسم در مشهد و در این ایام سوگواری است.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: دوره‌ی فکر و اندیشه یک دانش آموز زمانی اهمیت دارد که با این سوال مواجه می شود که در آینده می‌خواهم چکاره شوم و در راستای پاسخ به این سوال رشته‌ی دانشگاهی خود را هم انتخاب می‌کند.
آیت الله علم الهدی با اشاره به زیاد بودن فراز و نشیب‌های زندگی انسان، خاطر نشان کرد: گاه نمی‌توان یک زندگی را مطلقا شیرین و دیگری را تلخ دانست. انسان‌ها در یک دوره ۷۰ تا ۸۰ ساله زندگی می‌کنند و رستگار‌ترین آن‌ها کسی است که از پس امتحانات الهی برآید و به سعادت ابدی برسد.
امام جمعه مشهد پیدا کردن یک راه میان بر برای طی راه رستگاری را یکی از هدفمندانه‌ترین زندگی ها دانست و گفت: این راه را شهدای دانش آموز پیدا کردند و آن شهادت بود.
آیت الله علم الهدی با اشاره به سن و سال کم شهید فهمیده، گفت: اما او یک مسیر پروازی را برای خود انتخاب کرد که جایگاه آن از عالمان و زاهدان والاتر است.
وی انتخاب شهادت را برای شهدا یک تصادف ندانست و گفت: وقتی امام خمینی (ره) فرمودند رهبر ما این دانش آموز ۱۳ ساله است، رهبری را در انتخاب مجاهدانه اش تفسیر کردند.
امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: انتخاب شهید فهمیده باعث ‌شد او یک راه پر فراز و نشیب طولانی را یک شبه پرواز کند.
آیت الله علم الهدی گفت: راه شهید فهمیده و انتخاب او تا کنون و در جبهه‌های مقاومت ادامه دارد.
اختر گنجیان

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات