برگزاری ورزش صبحگاهی بانوان...

مشاور امور بانوان شهردار یزد گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی، برنامه ورزش صبحگاهی ویژه بانوان شاغل در مجموعه شهرداری یزد در روز پنجشنبه یکم آبان ماه در محل پارک کوهستان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - طاهره یگانه فرد افزود: در این برنامه، علاوه بر ورزش صبحگاهی، مسابقات دارت و دو 45 متر نیز برگزار شد و جوایزی به رسم یادبود به نفرات اول تا سوم اهدا شد.

مشاور امور بانوان شهردار یزد اضافه کرد: خانم‌ها بی‌بی‌زهرا حسینی از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، نعیمه سیف‌الدینی از سازمان حمل و نقل بار و مسافر و اعظم چارجوهر از شهرداری مرکز به ترتیب موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم در رشته دارت شدند و خانم‌ها بابایی، بشارت نورمحمدی از منطقه دو شهرداری و مرضیه نوفرد از سازمان مدیریت آرامستان ها در رشته دو سرعت(45 متر) رده سنی 38 سال و کمتر، مقام‌های اول تا سوم و خانم‌ها طاهره یگانه‌فرد، فاطمه امینی‌پور از منطقه یک شهرداری و اعظم چارجوهر در رده سنی 39 سال و بالاتر مقام‌های اول تا سوم را کسب نمودند.

وی اظهار داشت: ورزش برای تمامی افراد جامعه به‌ویژه شاغلین و پشت میزنشین‌ها مهم است و نداشتن فعالیت های ورزشی منظم، بیماری ها، تنش‌های عصبی، اجتماعی و اختلالات ارتباطی را افزایش می‌دهد و در نتیجه هزینه‌های هنگفتی را بر جوامع و سازمان ها تحمیل می‌نماید، حال آنکه پیشگیری از این موارد ناخوشایند با توسعه ورزش در جامعه نه‌تنها سبب کاهش هزینه ها می شود بلکه سلامت و پیشرفت جامعه را تضمین می‌نماید، اما در این بین بانوان به‌علت داشتن متابولیسم خاص بدنی بیش از آقایان در معرض خطر ابتلا به بیماری‌ها ازجمله سرطان و پوکی استخوان هستند به همین سبب ورزش برای بانوان به مراتب مهم‌‌تر است.

یگانه فرد گفت: هر اندازه که افراد از نظر جسمانی، سالم‌تر و قوی‌تر باشند از نظر سلامت روانی و آرامش ذهنی نیز در وضعیت بسیار بهتر و مناسب‌تری قرار می‌گیرند.

مشاور امور بانوان شهردار افزود: امروزه زنان در کنار مردان در جامعه، نقش‌های مؤثر و سازنده‌ای را ایفا می‌کنند، زنان شاغل علاوه‌بر مسئولیت های شغلی و اداری، وظایف و مسئولیت های سنگینی را در خانه ازجمله خانه‌داری و تربیت و پرورش فرزندان، عهده‌دار هستند بنابراین لازم است توجه ویژه‌ای به ورزش بانوان شود و شرایطی فراهم گردد که بانوان هفته‌ای دو تا سه جلسه در محل‌کار و خانه تحت نظر مربیان، ورزش کنند چرا که زنان ناتوان، رنجور و افسرده هرگز قادر به انجام وظایف مهم و سنگین محل کار و خانه نخواهند بود.

وی از همکاری و همراهی عزیزی شهردار یزد، ساجدی فر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل، ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در برگزاری این برنامه‌ی ورزشی تقدیر و تشکر نمود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات