آب شرب شهر بانه سالم و بهداشتی است

آب شرب شهر بانه سالم و بهداشتی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسین محمدی" اظهار کرد: تعداد 30 هزار انشعاب آب در شهر بانه وجود دارد و طول کل شبکه توزیع و خطوط انتقال آب در این شهر در مجموع بیش از 410 کیلومتر است که به این ترتیب 100 درصد جمعیت شهر بانه از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.
وی افزود: منابع تأمین آب خام این شهر شامل سد بانه به ظرفیت 4 میلیون مترمکعب، سد عباس‌آباد با ظرفیت 14 میلیون مترمکعب و سه رشته چشمه است و تصفیه‌خانه آب این شهر با ظرفیت 350 لیتر بر ثانیه کار تصفیه آب و تأمین آب بهداشتی و سالم را انجام می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان با بیان اینکه آب شرب شهر بانه به لحاظ میکروبی و سلامت در هیچ نقطه‌ای از شهر دچار مشکل نبوده و تنها مسئله کیفی آب این شهر مربوط به طعم و بو است، گفت: این موضوع طبق استاندارد ملی ایران در حوضه آب شرب از لحاظ سلامت مشکلی نداشته که البته با تکمیل طرح آبرسانی بلندمدت از سد عباس‌آباد به شهر بانه که متولی اجرای آن شرکت آب منطقه‌ای است، مشکلات کیفی موجود در تأمین آب شرب این شهر برطرف خواهد شد.
محمدی تصریح کرد: آب خام وارده پس از ورود به تصفیه‌خانه تمامی مراحل لازم برای تصفیه را گذرانده و با آزمایش‌های مختلف کیفیت آن مورد تأیید قرار می‌گیرد و سپس وارد شبکه توزیع می‌شود.
اخیراً محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از تصفیه‌خانه آب شهر بانه داشت، با اشاره به افتتاح دو سد چراغ ویس سقز و عباس‌آباد در سال گذشته خاطرنشان کرد: پیگیر اجرای خط انتقال این دو سد برای تأمین آب شرب پایدار و بلندمدت این شهرها هستیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات