استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در مشهد

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در مشهد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمد علایی" با اشاره به اجرای طرح آزادسازی کشف‌رود به طول 86 کیلومتر گفت: تمام حقابه کشاورزان با پساب جایگزین شده است که تصفیه فاضلاب جاری و انتقال پساب حاصل از آن نیازمند بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان است.
وی افزود: انتقال پساب تولیدی تصفیه‌خانه فاضلاب خین عرب به پایین دست سد کارده به‌طول 6.5 کیلومتر با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی اجرایی شد، همچنین ساخت تصفیه‌خانه جدید روی کشف‌رود نیز 50 درصد پیشرفت داشته و آماده بهره‌برداری است.
علایی ادامه داد: ثمره واگذاری اجرای طرح تصفیه‌خانه به بخش خصوصی تجربه موفق استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان است، بدون هزینه بخش دولتی و به مدت پنج سال 6 میلیون مترمکعب پساب در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد تا سرمایه‌گذار 29 میلیون متر مکعب پساب را طی این مدت منتقل و بهره‌برداری کند و پس از پنج سال تمامی تجهیزات در اختیار شرکت آب منطقه‌ای قرار خواهد گرفت.
علایی از طرح کلان انتقال پساب به غرب مشهد و جایگزینی آن از طریق واگذاری به بخش خصوصی خبر داد و تاکید کرد: در اجرای این طرح که شهرداری مشهد به‌عنوان سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده، قرار است 150 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شود. با حمایت‌های استاندار خراسان رضوی به نتیجه خوب این طرح امیدوار هستیم، چرا که این کار شروع یک روند خوب برای کم کردن اتکا و اتصال به منابع دولتی خواهد بود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات