گونه‌های گیاهی و جانوری کوهستان سبلان حفاظت می‌شوند

گونه‌های گیاهی و جانوری کوهستان سبلان حفاظت می‌شوند

اردبیل - ایرنا -سعید شهند روز چهارشنبه در بازدید از مناطق و زیستگاه‌های کوهستان سبلان در مشگین‌شهر افزود: اثر طبیعی ملی سبلان از نظر وجود گونه‌های گیاهی و جانوری جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور دارد و لازم است گشت و کنترل و فعالیت محیط‌بانان در این منطقه مضاعف باشد.
وی با تقدیر از محیط‌بانان که با حضور شبانه‌روزی در مناطق تحت مدیریت در راستای حفظ و امنیت حیات وحش تلاش می‌کنند، اظهارداشت: تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات محیط زیست استان بویژه محیط‌بانان بکار خواهیم بست.
وی افزود: منطقه اثر طبیعی ملی سبلان گونه‌های باارزشی از جمله پرندگان ، کبک دری و خرس قهوه‌ای دارد که باید از آنها حفاظت شود.

وی همچنین بیان کرد: اردبیل از استان‌های مطرح در مقصد گردشگری است و باید با حفظ محیط‌زیست ظرفیت گردشگری آن را بالا ببریم زیرا گردشگر به جایی می‌رود که سلامت و پاکیزگی حاکم باشد و به همین منظور برای حفظ محیط‌زیست و حل و کاهش مشکلات بیش از گذشته به مشارکت سازمان‌های مردم نهاد نیازمندیم.

اثر طبیعی ملی سبلان با داشتن گونه‌های ارزشمند گیاهی و جانوری جزو بهترین زیستگاه‌های کشور از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری است که در محدوده ارتفاع ۳۶۰۰ متر به بالا به وسعت ۶۶۴۳ هکتار در شورای عالی محیط زیست به عنوان اثر طبیعی ملی معرفی شده است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات