بررسی اختصاص 25 درصد از محل ارزش افزوده در فیش برق به تجدیدپذیرها

بررسی اختصاص 25 درصد از محل ارزش افزوده در فیش برق به تجدیدپذیرها

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین امیری خامکانی" در نشست وزیر نیرو با فعالان بخش خصوصی صنعت برق طی سخنانی دستاوردهای ارائه شده در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق را حاکی از توانمندی‌های بالای بخش خصوصی این صنعت دانست و افزود: بخش دولتی و خصوصی اقتدار خود را در مدیریت پیک تابستان سال قبل، مدیریت بار امسال و همچنین جنگ اقتصادی نشان دادند.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: زمانی که لایحه برنامه ششم ارائه شد بسیاری از موارد در برنامه نیامده بود، اما اکنون سعی می‌کنیم در زنجیره تولید و توزیع برق و همچنین مدیریت مصرف و در زمینه تجدیدپذیرها خواسته‌های بخش‌های مختلف دیده شود.
وی افزود: برای اینکه بخش خصوصی نقش خود را به خوبی در صنعت برق ایفا کند باید فشار قیمتی را از روی دوشش برداریم. این موضوع چند بار در مجلس مطرح شد که قیمت تکلیفی شود و سازمان حمایت مابه التفاوت قیمت‌ها را بپردازد. قانون حمایت صنعت برق همچنین تاکید می‌کند در نقاطی که انشعابات تخفيف می‌خواهد دولت بار را به دوش بکشد که مجلس اعلام کرد باید این موضوع به صورتی محاسبه شود که میانگین آن بیشتر از هزینه نشود.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه تلاش شده 75 درصد از منابعی که واگذار می‌شود به صنعت تزریق شود، اظهار کرد: طبق ماده 12 بخشی از تامین مالی باید از محل صرفه‌جویی سوخت تامین شود.
امیری خامکانی در ادامه از تلاش مجلس برای ایجاد منبعی برای تجدیدپذیرها خبر داد و گفت: در تلاشیم 25 درصد از محل ارزش افزوده در فیش برق به تجدیدپذیرها تخصیص یابد و همچنین تلاش کردیم مالیات فقط زمانی گرفته شود که پول کالا به تولید کننده پرداخت شده است.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه گام اساسی هوشمندسازی در مدیریت مصرف است گفت: باید بتوانیم پرمصرف‌ها را از بدمصرف‌ها تشخیص دهیم و بدمصرف‌ها را با هوشمندسازی شبکه مدیریت کنیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات