ایجاد مسیر 7 کیلومتری دوچرخه سواری در بوستان های مشهد

ایجاد مسیر 7 کیلومتری دوچرخه سواری در بوستان های مشهد

ایجاد مسیر 7 کیلومتری دوچرخه سواری در بوستان های مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از ایجاد مسیرهای دوچرخه در 4 بوستان سطح شهر و رکاب زنی حدود ۷ کیلومتری در این بوستان ها خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر گفت: شهرداری مشهد در راستای تأمین سلامت عمومی و ایجاد روحیه نشاط در میان شهروندان، همچنین حضور زائران در این شهر اقدام به برنامه ریزی و ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری در سطح برخی بوستان‌های سطح  شهر کرده است.
وی تصریح کرد: بوستان وکیل آباد بوستان خورشید، بوستان صد متری و بوستان بهار از جمله بوستان هایی هستند که برای احداث مسیر ویژه دوچرخه در نظر گرفته شده اند.
وی افزود: طول مسیر دوچرخه سواری در بوستان وکیل اباد حدود 800 متر و عرض آن 2 متر در نظر گرفته شده که تاکنون حدود70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا اواسط آذرماه سال جاری به بهره برداری می رسد، علاوه بر این مسیر پیش بینی شده برای تردد دوچرخه در بوستان خورشید با 2200  مترطول و عرض 2 متر طراحی شده، که پیش بینی می شود تا پایان 1399 به بهره برداری برسد.
یعقوبی درخصوص مسیر دوچرخه سواری در بوستان صد متری فاز یک؛ حد فاصل خیام تا ابوطالب و فاز دو؛ حدفاصل ابوطالب تا میدان امام حسین(ع) نیز افزود: مسیر دوچرخه سواری در این بوستان در محدوده فاز اول، به طول 1300 متر و در محدوده فاز دوم به طول ۲۲۰۰ متر اجرا شده است، شهروندان عزیز می توانند در این مسیرها تا یک ماه دیگر رکاب زنی کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد به ایجاد مسیر دوچرخه در بوستان بانوان بهار اشاره کرد و گفت: مسیر دوچرخه ویژه بانوان نیز به طول 420 متر احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات