اتخاذ تمهیدات لازم جهت دفع روان آب ها – سه م...

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سیدعلی نوروززاده از پایان مرحله اول طرح اصلاح نقاط سیل‌خیز و محل تجمع روان آب‌ها در بافق خبر داد و اظهار داشت: با این اقدام، از این پس شهری ایمن تر در مقابل سیلاب خواهیم داشت.
وی از اتخاذ تمهیدات لازم جهت ساماندهی روان آب ها و سیلابهای احتمالی از جمله ساماندهی سه مسیل قدیمی شهر خبر داد .وی در این رابطه افزود رودخانه اتفاقی معروف به میان ده در بلوار شهدا تا بلوار باقرآباد ، رودخانه معروب به کرو و نیز مسیر روان آب بلوار مهدیه – کشاورز از جمله مهمترین مسیرهای دفع روان آب هاست که در حال ساماندهی می باشد.
وی با اشاره به مسطح بودن شهر بافق و کم بودن شیب طولی در معابر شهری افزود به منظور مرتفع نمودن این مشکل در اداما حفر چاههای جذبی در سالهای گذشته بیش از ۲۰۰ حلقا چاه جذبی جدید در حاد حفاری می باشد.
وی افزود: با حفرچاه‌های مذکور از تجمع روان آب‌ها ناشی از بارندگی در شهر بافق جلوگیری می‌شود.
این مسئول شهری همچنین ایجاد سه ایستگاه پمپاژ را در شهر یادآور شد و بیان کرد: با بهره‌گیری از این ایستگاه‌ها، مکش سیلاب و هدایت آب‌های ناشی از ریزش باران به مسیرهای مشخص انجام می‌شود.
شهردار بافق، حفر کانال، لایروبی و بهسازی جوی و نهرها و بازگشایی مسیرهای حرکت آب در سطح شهر به‌منظور سرعت بخشی به خروج سیلاب و تهیه و آماده‌سازی کیسه‌های پر از شن برای جلوگیری از ورود روان آب‌ها به محل سکونت و کسب‌وکار شهروندان در مواقع بحرانی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در قالب این طرح عنوان کرد.
وی تصریح کرد: به همین منظور تجهیزات لازم خریداری‌شده و با ساماندهی انبار حوادث، نیروهای شهرداری برای مقابله با وقوع سیل ،خطر جاری شدن روان آب و جلوگیری از خسارت به شهروندان آمادگی کامل دارند .
نوروز زاده لایروبی حوضچه‌های شهری، احداث حوضچه جدید، تعمیر پمپ‌ها مکنده و کف کش آب و آماده‌سازی آن‌ها برای مواقع ضروری، تهیه و تأمین ملزومات مقابله با وقوع حوادث سیل و برگزاری مانور آموزشی کارکنان ستاد بحران را از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری به‌منظور کاهش خسارات سیل به شهروندان برشمرد.
پایان سال ۹۷ و ابتدای سال جاری با ریزش باران های سیل آسا شهر بافق هم مانند سایر شهرها در برخی نقاط با آب گرفتگی روبرو بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان خدمات شهری شهرداری موانع برطرف شد و هیچگونه خسارات جانی و مالی در پی نداشت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری بافق

  منبع خبر

  شهرداری بافق

  شهرداری بافق

  شهرداری بافق یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر بافق می باشد

   نظرات