صرف حضور معلولان در میدان رقابت، به منزله قهرمانی است

صرف حضور معلولان در میدان رقابت، به منزله قهرمانی است

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت عضو شورای اسلامی شهر تبریز در رابطه با برگزاری مسابقات چهارجانبه والیبال نشسته استان با حضور تیم‌های تبریز، اهر، مراغه و بستان‌آباد اظهار کرد: برگزاری چنین رقابت‌هایی اقدام ارزشمندی است که توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز انجام می شود.

او افزود: معلولی که خود را از بند محدودیت‌ها رها کرده و با شهامت در یک رقابت حاضر شده و با تمام توان تلاش می‌کند، بسیار الهام‌بخش بوده و ارزش زیادی دارد.
عضو شورای شهر تبریز با اشاره به تأثیر برگزاری چنین مسابقاتی در روحیه و نشاط معلولان عنوان کرد: شور و حالی که در چنین مسابقاتی ایجادشده و منجر به ارتقای سطح شادابی و نشاط ورزشکاران و تماشاگران می‌شود، برای ما آموزنده است. در واقع اگر مردم تصاویر این بازی‌ها را دیده و از گزارش‌های آن مطلع شوند، بیش از پیش متوجه می‌شوند که توانمندی‌های انسان بی‌نهایت است.
نیکوخصلت ادامه داد: امروز خیلی افراد سالم داریم که افسرده اند و تحرک چندانی ندارند یا دانشجویان ما فقط در خوابگاه حضور دارند و وقت خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند. ورزشکارانی که در مسابقات والیبال نشسته شرکت داشتند، در واقع همین‌که در میدان رقابت حضور یافتند، به منزله قهرمانی برای آنها است. نتایج رقم خورده در مسابقات نیز اهمیت زیادی ندارد و این موضوع مهم است که آنها تلاش حداکثری خود را انجام داده‌اند.
او با اشاره به جایگاه ورزش معلولان در کشورهای مختلف گفت: در کشورهای پیشرفته اعتقاد دارند که باید سهم معلولان در جامعه مشهود باشد و بخشی از بودجه‌ها و امکانات چه از نظر کاری و چه فضاهای ورزشی و ... به این قشر اختصاص یابد.

این عضو ورزشکار شورای اسلامی شهر تبریز یادآور شد: چند سال است که مسابقات پارالمپیک برگزار می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد همه مردم به خوبی از اهمیت این بحث اطلاع دارند. به نوعی معلولیت یک بهانه است که انسان بتواند استعدادهای خود را شکوفاتر کند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات