خیز بلند شهرداری ساری برای گشایش پروژه "پل تا پل"

خیز بلند شهرداری ساری برای گشایش پروژه "پل تا پل"

امروزه جاده كمربندی یكی از نیازهای اصلی هر شهر به منظور تسهیل در تردد وسایل نقلیه و جلوگیری از ترافیك درون شهری به خصوص در مراكز استان‌ها و شهرهای بزرگ است كه باعث می‌شود با هدایت وسایل نقلیه سنگین به آن مسیر، از ایجاد گره‌های ترافیكی در شهر جلوگیری شود.

ساری مركز استان مازندران با دسترسی به کمربندی شرقی و غربی در مسیر مواصلاتی تهران- ساری و مشهد و کمربندی جنوبی مسیر مواصلاتی تهران- ساری و سمنان توانست بخشی از بار ترافیکی شهر را با توجه به حجم مسافران و گردشگران که به این شهر سفر کرده یا از آن عبور می‌کنند؛ کم کند. اما امروز با گسترش شهر، این کمربندی‌ها به نوعی به یک مسیر داخل شهری و بخشی از شریان تردد درون شهری تبدیل شده است.

در چنین شرایطی مدیریت شهری با در نظر گرفتن مشکلات مزبور وبه منظور کاهش مصرف انرژی ،رفع گره‌های ترافیکی ،سهولت دسترسی در نقاط ورودی و خروجی شهر ،مرتفع شدن گره‌های ترافیکی ساکنان آن منطقه به مرکز شهرپروژه « پل تا پل » را که در مسیر پل کابلی شهید رنجبر تا پل‌های شهید نوری واقع شده است را در دستور کار خود قرار داد تا با گشایش این پروژه اهداف منظور ،تحقق پیدا کند.

پروژه « پل تا پل» به عرض مجموعاً 26/5 متر( دو باند 10 متری رفت و برگشت، مسیر پیاده رو به عرض 4/5متر در ضلع شمالی و رفیوژ میانی به عرض 2 متر) و در مجموع به طول 2600 متر که حدود 2300 متر فاصله پل تا پل و 300 متر از محدوده انتهای بلوار داراب تا پل کابلی شهید رنجبر است که تاکنون حدود 800 متر از املاک شخصی در طول مسیر تملک و مابقی در دست اقدام است .با تملک آخرین واحدهای مسکونی و املاک شخصی در طول مسیر، بازگشایی این پروژه 2600 متری راه دسترسی بلوار داراب در نقطه جغرافیایی جنوب شرق ساری به اتوبان ساری- نکا متصل می شود.

به دلیل اهمیت این پروژه واینکه راه‌های مواصلاتی از بزرگ‌ترین مولفه‌های دستیابی توسعه می‌باشند مکاتبات ، هماهنگی و تعامل لازم با دستگاه‌های مربوطه در اجرای این پروژه انجام شد و مطالعات و برنامه‌ریزی‌های اولیه توسط تیمی مجرب صورت گرفت و هم اکنون به همت سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری و استفاده از ظرفیت‌های موجود سازمانی و با حمایت تمامی دوایر شهرداری ساری در حال انجام است.

علاوه بر سهولت در تردد به دلیل واقع شدن این پروژه در کنار رودخانه تجن و همجواری با باغات مرکبات این منطقه بی‌شک چشم انداز زیبایی را نیز به همراه خواهد داشت ضمن آنکه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با ایجاد فضای سبزچشم نواز در حاشیه این مسیر جاذبه‌های آن را افزون تر خواهد کرد.

شهرساری یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران در مرکز مازندران با حدود 400 هزار نفر جمعیت که توسط سه منطقه شهری اداره می شود و با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی نظیر کوه، جنگل و دریا و همچنین واقع شدن در مسیر حرم امام رضا (ع) سالانه میزبان گردشگران و مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است که در تابستان 1396 اولین شهر برتر گردشگر پذیر ایران با بیش از 2 میلیون سفر تابستانی شناخته شد.

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات