اخلاق حرفه ای ، گمشده بزرگ در فرایند توسعه

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه ، صبح امروز نشست تخصصی توسعه مدیریت با محوریت اخلاق حرفه ای با حضور شیخی فر ، مدیر دفتر توسعه مدیریت شرکت ، دکترآزادی مشاور کمیسیون توسعه مدیریت ، کارشناسان این حوزه و جمع کثیری از کارکنان شرکت در محل سالن جلسات شرکت برگزار گردید .

در ابتداء شیخی فر مدیر دفتر توسعه مدیریت شرکت گفت : اخلاق مجموعه‌ای از ارزش‌ها و رفتارهای مبتنی بر آن است. ارزش‌ها در فرآیند جاری و بازخوردهای ناشی از آن شکل گرفته و شناسایی می‌شوند. وی گفت تلاش برای رفتار و عملکرد اخلاق‌ مدارانه حتی با وجود برخی اشتباهات، بهتر از به کلی تلاش نکردن است . شیخی فر در ادامه افزود تعریف از اخلاق حرفه ای کاری است دشوار ،  اخلاق حرفه‌ای بسته ای از باورها و استانداردها در روش زندگی است که گفتار، رفتار و کردار ها را تعیین می کند.

در حقیقت اخلاق حرفه ای  سخن از ارزش ها و چگونگی پاسداری و گسترش آن در لایه های گوناگون یک سازمان در  دو راهی های تصمیم گیری دارد .

در ادامه دکتر آزادی مشاور کمیسیون توسعه مدیریت شرکت گفت اخلاق حرفه‌ای بر گسترش عدالت، نگاهبانی از شالوده های اجتماعی و «توسعه پایدار» بنا شده است. در نگرش راهبردی، اخلاق حرفه ‏ای مسئولیت‏ پذیری سازمان در برابر حقوق همه عناصر محیطی اعم از داخلی و خارجی است. آزادی همچنین افزود اخلاق حرفه‌ای در یک سازمان نیازمند شکیبایی از سوی همه مدیران و کارکنان آن سازمان است. و ضروری است مقام های ارشد یک سازمان خود به اصول اخلاقی حرفه ای اعتقاد بیشتری داشته باشند و به این بنیان ها ارج بنهند و در رفتار خود آنها را بروز دهند و سپس از درک درست کارمندان نسبت به این مهم اطمینان پیدا کنند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات