تدوین برنامه 099 برای پیک تابستان سال آینده/ لایروبی 760 کیلومتر از رودخانه‌های اصلی کشور

تدوین برنامه 099 برای پیک تابستان سال آینده/ لایروبی 760 کیلومتر از رودخانه‌های اصلی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه عصر امروز با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: براساس این برنامه در تلاشیم تا برای تابستان سال آینده هیچگونه کمبودی در تامین انرژی بخش‌های مختلف نداشته باشیم و شاهد استمرار صادرات انرژی به کشورهای همسایه باشیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 26 میلیارد مترمکعب از حجم 50 میلیارد مترمکعبی مخازن سدهای کشور پر است و حجم قابل ملاحظه‌ای از ظرفیت سدها برای کنترل سیلاب‌های احتمالی آماده شده است.
وزیر نیرو تاکید کرد: در این میان رهاسازی از سدها با همکاری نزدیک با سازمان هواشناسی و به اتکای پیش‌بینی‌های صورت گرفته ادامه دارد تا در این میان لطمه‌ای به نیازهای ضروری از جمله مصارف آب شرب وارد نشود.
اردکانیان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 760 کیلومتر از رودخانه‌های اصلی کشور لایروبی، مرمت و کناره‌بندی شده است، ادامه داد: در حال حاضر اجرای این مهم برای یک هزار و 100 کیلومتر از رودخانه‌های کشور نیز برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم شرایط دولت نیز به گونه‌ای باشد که منابع مالی لازم برای اجرای این مهم فراهم شود.


لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات