اتمام فاز اول بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان تا پایان سال

اتمام فاز اول بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان تا پایان سال

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محسن بیشه" با اشاره به عمر ۶۰ ساله شبکه فاضلاب شهر اصفهان اظهار داشت: طول شبکه فاضلاب شهر اصفهان به بیش از سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر می‌رسد و با توجه به قدمت بالای شبکه برای بازسازی و اصلاح در اولویت برنامه‌های استان اصفهان قرار گرفته است.
وی افزود: شبکه فاضلاب شهر اصفهان از سال ۱۳۳۷ طراحی و اجرا شد و همین فرسودگی شبکه حوادثی را در پی داشت که می‌توان به حادثه خطرآفرین خیابان مشتاق اشاره کرد.
مجری بازسازی شبکه فاضلاب اصفهان با بیان اینکه پروژه ترمیم و بازسازی شبکه فاضلاب اصفهان برای نخستین بار در کشور و همزمان با سفر ریاست جمهوری به شهر اصفهان مطرح شد، تصریح کرد: بازسازی و اصلاح شبکه فاضلاب شهری اصفهان با اولویت اول اصفهان، در چهار فاز و با فاینانسِ ۲۰۰ میلیون یورو در هیئت دولت وقت مصوب شد.
وی با اشاره به ایجاد وقفه در اثر تحریم‌ها و در نهایت تامین فاینانس ۵۰ میلیون یورو توسط یک شرکت چینی با پیمانکار ایرانی و تکنولوژی آلمانی ادامه داد: با وجود شرایط دشوار تحریم‌های بانکی، اعتبارات اسنادی به همت شرکت آب و فاضلاب اصفهان، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو گشایش یافت و پروژه به‌طور رسمی در سال ۱۳۹۴ فعال شد.
بیشه، با بیان اینکه در چهار سال گذشته با رسوب زدایی شبکه فاضلاب شهری، ظرفیت هیدرولیک آن افزایش یافته است، گفت: تاکنون نزدیک به ۱۸۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهری اصلاح و بازسازی و بیش از ۱۰۰ نقطه آسیب خیز خطوط فاضلاب شناسایی و اصلاح شده است.
وی با بیان اینکه خطوط اصلی فاضلاب خیابان‌های مشتاق اول و دوم جایگزین شده و خیابان میر و آبشار در حال انجام است، ابراز داشت: با همکاری شهرداری و پلیس راهور شبکه فاضلاب این خیابان‌های پرترافیک اصلاح و بازسازی شد و تا ۵۰ سال آینده بیمه شده است.
مجری شبکه فاینانس شرکت آب و فاضلاب اصفهان با اشاره به اجرای روش سی. آی. پی. پی (CIPP UV)  برای اولین بار در کشور اظهار داشت: با این روش که در همکاری با دانشگاه اصفهان بومی‌سازی شده، شبکه فاضلاب خیابان‌های بوعلی سینا، امام خمینی، خیام، شهیدان، چمران بازسازی و اصلاح شد و خیابان‌های مطهری، طالقانی و بهشتی نیز با به‌کارگیری این روش در حال اصلاح و بازسازی است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات