لایروبی ۱۵ هزار متر مربع نهر فیروزآباد در جهت ایمن سازی عبور سیلاب

مدیر امور منابع آب شهرری از لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری نهر فیروزآباد، حوزه عملکرد شهرستان ری در محدوده قوچ حصار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی،" سید حمید رضا حسینی "  با اعلام این مطلب اظهار کرد : در راستای لایروبی رودخانه ها و انهار طبیعی حوزه عملکرد این امور ۱.۵ کیلومتر از حریم و بستر رودخانه مذکور طی دو هفته کاری و در مساحت ۱۵ هزار متر مربع با حجم تقریبی ۷۵۰۰ متر مکعب از بستر نهر فیروزآباد لایروبی گردید.

حسینی تصریح کر: با این اقدامات بستر مناسبی جهت جریان آب در زمان سیلاب فراهم  می شود تا از بروز خطرات احتمالی در وقوع سیل کاسته شود.

وی ادامه داد: احداث سیل بند در نقاط حادثه خیز و همچنین احداث سازه های تقاطعی، لایروبی کالورت ها و مسیل ها و همچنین تخلیه رسوبات تجمع یافته در پشت سیل بند ها می تواند منجر به کاهش چشمگیر خطرات ناشی از وقع سیلاب گردد.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد : این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم  ادامه داده و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروها ی موجود امور در جهت تسهیل و روان سازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات