عرضه نیازهای فناوری قطار شهری در نمایشگاه رینوتکس عملیاتی شد

عرضه نیازهای فناوری قطار شهری در نمایشگاه رینوتکس عملیاتی شد

به گزارش شهریار، مصطفی مولوی در بازدید از هشتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی(رینوتکس) اظهار کرد: با توجه به نوپا بودن صنعت مترو در کشور ما و شرایط فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حاکم، نیازمند بومی‌سازی برخی از تکنولوژی ها و بهره مندی از رویکرد تحقیق و پژوهش و نوآوری توسط متخصصین و کارشناسان داخلی هستیم.

او ادامه داد: در همین راستا ابزارهای مورد نیاز نوآوری و تحقیقاتی در حوزه های مختلف صنعت مترو احصاء شده و در این بین محورهای مورد نیاز در حوزه های الکتریکی و مکانیکی، معماری، ابنیه، خط و حوزه ناوگان مورد تاکید ویژه بوده است.

او با اشاره به برخی از نیازهای فناوری و تحقیقاتی در این مجموعه گفت: از جمله این نیازها می‌توان به فن های محوری و جت ضد حریق برای سامانه تهویه تونل ها و ایستگاه ها، نرم افزارهای مهندسی مرتبط با سامانه تهویه، الکترو موتورهای گیرلس برای آسانسورها، سیستم درایور برای الکترو موتورهای آسانسور و پله برقی، مصالح نوین مطابق با استانداردهای NFPA ، زیر ساز های سبک و با سهولت اجرا، مصالح کف مقاوم در برابر لغزندگی، مصالح سازگار با محیط، بتن های مقاوم در برابر دوره های ذوب و یخبندان، بتن الیافی در سگمنت، تولید تکیه مرکزی و ریل زبانه دستگاه های سوزن و کراس اور به صورت کاملا بومی، بومی سازی درب های حفاظتی اشاره کرد.

او با تاکید بر ضرورت کاهش وابستگی به خارج در صنعت مترو گفت: امروز صنعت مترو از نظر ابنیه و مسیر تقریباً به خارج وابستگی نداریم اما در بقیه سیستم های مترو از جمله ناوگان، تجهیزات و ... باید تلاش کنیم تا وابستگی به خارج را به حداقل برسانیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات