بامداد جمعه مورخ 17 آبان 98؛

مهندس موهبتی استاندار و هیئت همراه از بزرگراه زابل ـ زاهدان بازدید کردند.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، مهندس موهبتی استاندار و هیئت همراه، مدیر کل راه و شهرسازی از بزرگراه زابل ـ زاهدان ( حدفاصل سه راهی دشتک تا پل شیله بازدید و از نزدیک از روند پیشرفت پروژه مطلع شدند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان هدف از این بازدید را  بررسی حوادث جاده ای در چند ساله اخیر و تردد بیش از گنجایش محورهای مواصلاتی خصوصاً در اواخر هفته و درخواست های مکرر مردم منطقه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به لحاظ عقب افتادگی این پروژه ها اعلام نمود  که یکی از دلایل مهم به اتمام نرسیدن این بزرگراه ها،  عدم تخصیص بودجه و اعتبارات مورد نیاز  میباشد .

وی افزود:  بزرگراه زابل تا زاهدان هفت قطعه می باشد  قطعه یک بطول  32 کیلومتراز زابل تا لوتک ، قطعه دو، سه و چهار، بطول 75 کیلومتر که مطالعه اش انجام شده اما به دلیل محدودیت اعتبارات تاکنون به پیمان نرفته است.

قطعه پنج بطول 41 کیلومتر از پل شیله تا نماز خانه حرمک که تاکنون 18 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و الباقی مسیر در حال اجرا می باشد که در صورت تخصیص اعتبارات بموقع تا پایان سال امکان بهره برداری از مسیر می باشد.

قطعه شش بطول 24 کیلومتر از نمازخانه حرمک تا پاسگاه کوله سنگی تاکنون 13 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و الباقی مسیر به غیر از دو پل بزرگ  واقع در مسیر آماده بهره برداری بوده که در صورت تحویل از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تردد بر روی آن انجام خواهد شد.

قطعه هفت نیز بطول 28 کیلومتر از پاسگاه کوله سنگی تا زاهدان به بهره برداری رسیده است که از ابتدای طرح تاکنون مبلغ حدود 200 میلیارد تومان بابت این طرح هزینه گردیده است.

اکبری ادامه داد : 11 کیلومتر از سه راهی دشتک به سمت بیرجند و همچنین  20 کیلومتر از سه راهی دشتک بطرف زابل در حال اجرا می باشد که در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان سيستان و بلوچستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان سيستان و بلوچستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان سيستان و بلوچستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات