دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه قزوین با مدیر حوزه علمیه استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در نشست صمیمانه ای با حضور مدیر حوزه علمیه استان ضمن گفتگو در خصوص چالش های مرتبط با منابع آب خواستار افزایش سطح همکاری های دو مجموعه در زمینه اشاعه فرهنگ صحیح مصرف آب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، مهندس ملکی مدیرعامل این شرکت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آبی استان اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای یک شرکت خدمت رسان می باشد اما کالای آن محدود است زیرا از یک سو منابع آب زیرزمینی در استان محدود بوده و از سوی دیگر نیز مصارف در کلیه بخش ها از جمله کشاورزی، صنعت، خدمات و ... بسیار بالا است.

مهندس ملکی تغییر اقلیم و همچنین افزایش جمعیت و روند رو به رشد خواسته ها و نیازهای مردم به منابع آبی جهت اشتغال و افزایش تولید را از جمله عواملی برشمرد که امروزه سبب گردیده تا شاهد چالش ها عمده و بروز تنش اجتماعی در این حوزه باشیم. چرا که مردم برای تامین نیازهای خود اقدام به برداشت های غیر مجاز نموده اند و شرکت نیز براساس وظایف قانونی و حاکمیتی خود باید با این گونه مسائل برخوردی در چارچوب قانون داشته باشد که این موضوع خود می تواند زمینه ساز ایجاد تنش و نارضایتی در سطح جامعه گردد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین افزود: با وجود چنین محدودیت هایی در منابع آبی یکی از وظایف مهم ما اطلاع رسانی گسترده و همگانی در سطح جامعه می باشد که در این میان حوزه علمیه با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی که در شهرها و روستاهای استان دارد می تواند کمک شایانی را ایفا نماید.

مهندس ملکی افزایش سطح زیر کشت بعد از اجرای سیستم های نوین آبیاری و همچنین بالا بودن سرانه مصرف آب شرب نسبت به متوسط جهانی از جمله نگرانی های مهم در زمینه مصرف آب در استان برشمرد و عنوان داشت: مصرف صحیح منابع آب و حفظ و نگهداری از منایع موجود باعث می شود تا این منبع که بصورت امانت در اختیار ما قرار گرفته به نسل های آینده نیز منتقل شود.

در ادامه این نشست حجت السلام سبحانی نیا مدیر حوزه علمیه استان ضمن تقدیر از رویکرد و اقدامات مثبت شرکت آب منطقه ای قزوین بیان داشت: عملکرد مدیران و کارشناسان این شرکت حاکی از دغدغه مندی این مجموعه برای حفظ و پاسداشت از منایع آبی است که در همین راستا همکاری های دو جانبه براساس شناخت توانایی ها و ظرفیت های دو مجموعه می تواند بسیار مؤثر و اثربخش باشد.

مدیر حوزه علمیه استان با اشاره به حضور گسترده طلاب در شهرها و روستاهای استان عنوان داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی برای طلاب جهت آشنایی با مشکلات و چالش های منابع آب زیرزمینی و سطحی می تواند زمینه ساز مناسبی جهت انتقال این مفاهیم به مردم در جای جای این استان باشد.

حجت السلام سبحانی نیا در خاتمه اظهار داشت: حوزه علمیه توانایی های بسیار خوبی در زمینه تولیدات رسانه ای شامل ساخت فیلم، تیزر و ... دارد که میتوان از این پتانسیل بالقوه جهت گسترش سواد آبی در جامعه استفاده نمود.

شایان ذکر است در پایان این نشست صمیمانه مقرر شد تفاهم نامه ای با بندهای عملیاتی بر اساس توان و ظرفیت دو مجموعه تنظیم و در اولین زمان ممکن به امضاء طرفین جهت شروع همکاری های دوجانبه رسانده شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای قزوین

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای قزوین

    شركت آب منطقه‌ای قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات