شناسایی ۳۰۰ تفکیک کننده غیرمجاز زباله در تبریز/ تنها ۱۰ درصد از زباله‌های خشک قابل بازیافت است

شناسایی ۳۰۰ تفکیک کننده غیرمجاز زباله در تبریز/ تنها ۱۰ درصد از زباله‌های خشک قابل بازیافت است

به گزارش شهریار، علیرضا اصغری در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: علت افزایش یکباره این تفکیک کنندگان غیر مجاز زباله افزایش ۵ برابری قیمت مواد قابل بازیافت بود.

اصغری افزود: برخی ایراد می‌گیرند که باید با این افراد برخورد شود در حالی که رویکرد ما ریشه یابی است تا در راه اصلاح ساختار گام بر داریم و این افراد شناسایی شوند. قصد ما پاک کردن صورت مسئله نیست.

او با بیان اینکه روزانه ۵۸هزار تن زباله در ایران تولید می شود، خاطرنشان کرد: حدود ۵۳ درصد از این میزان زباله ارگانیک یا تر و ۴۷ درصد زباله خشک است. طبق آنالیزی که توسط شرکت‌های معتبر انجام یافته تنها ۱۰ درصد از این زباله های خشک قابل بازیافت هستند و بقیه ارزش بازیافت ندارند.

مدیرعامل سازمان پسماندهای شهرداری تبریز یادآور شد: در تبریز تفکیک از مبدا صورت می‌گیرد ولی بخشی از آن به صورت غیر استاندارد است و هنوز به رتبه ایده آل نرسیده ایم. در پی همین موضوع، تفکیک کنندگان غیر مجاز در تبریز وجود دارند که این موضوع در کارگروه تخصصی بررسی شده و مکلف شده ایم به این موضوع ورود کنیم.

اصغری مدیریت پسماند را موضوعی زمان بر دانست و ادامه داد: به طور مثال آموزش شهروندی که چهار - پنج سال قبل آغاز کرده بودیم امروز شاهد نتایج آن هستیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات