برگزاری جشنواره “نخستین واژه؛ آب” و زنگ آب همزمان با سراسر کشور در مدارس روستایی خراسان رضوی

برگزاری جشنواره “نخستین واژه؛ آب” و زنگ آب همزمان با سراسر کشور در مدارس روستایی خراسان رضوی

جشنواره “نخستین واژه؛ آب” و زنگ آب با هدف ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب در بین دانش آموزان ابتدائی به صورت نمادین و همزمان با سراسر کشور در روستاهای خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، جشنواره نخستین واژه آب با هدف نهادینه کردن مصرف بهینه آب در بین دانش آموزان و بر مبنای دستورالعمل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برای یازدهمین سال متوالی در سطح روستاهای استان و به صورت نمادین در مدارس روستایی کاظم آباد پنجشنبه واقع در حوالی شهر مشهد آغاز شد.

رئیس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی آبفار خراسان رضوی با اشاره به کاهش منابع آبی استان و بحران آب در کشور گفت: فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی و استمرار این حرکتها می تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.

سید رضا موسوی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در تمام امورات زندگی تاکید و افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی به منظور ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آب به یک ضرورت تبدیل شده و همکاری تمامی دستگاهها به خصوص  آموزش و پرورش لازم و ضروری است.

موسوی ادامه داد: طبق پیش بینی های انجام شده امسال آموزش ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز ابتدایی در سطح روستاهای خراسان رضوی برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: در این جشنواره با استفاده از ظرفیت هنری هنرمندان راهکارهای مصرف صحیح آب در قالب برنامه های شاد و مفرح به دانش آموزان آموزش داده شد و تعدادی از این دانش آموزان به ‌عنوان ناجیان آب معرفی شدند تا در حوزه فرهنگ ‌سازی مصرف آب در سطح مدرسه و روستای خود اقدامات لازم را انجام دهند و به عنوان حامیان آب، به همگان تأکید کنند تا آب را به درستی استفاده و مصرف آن را مدیریت کنند.

همچنین اجرای گروه سرود دانش آموزی، دکلمه، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله مسابقه نقاشی با موضوع آب = زندگی و اهدای جوایز به برندگان این مسابقات و توزیع بسته فرهنگی در بین دانش آموزان از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی یک شرکت در شهر مشهد می باشد

   نظرات