پویش حمایت از عابران پیاده در تبریز راه اندازی می شود

پویش حمایت از عابران پیاده در تبریز راه اندازی می شود

به گزارش شهریار، اصغر آدی بیگ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با بیان مطلب فوق، گفت: با نگاهی به آمار حوادث فوتی عابران پیاده در چند ماه اخیر، ضرورت اقدام فرهنگی عمیق و تاثیرگذار آشکارتر شده و ما در این راستا تلاش داریم با همکاری و تعامل سازمان ها و نهادهای مرتبط، گام های مثبت و اثربخشی برای نجات جان و تامین ایمنی عابران پیاده برداریم.

او در خصوص عوامل خطر برای عابران پیاده اظهار کرد: عوامل خطر کلیدی برای عابران پیاده در سه دسته قابل تقسیم است که عوامل خطر مربوط به وسیله نقلیه شامل سرعت وسایل نقلیه، مصرف الکل توسط رانندگان، رفتارهای رانندگی غیرایمن و ... می شود و عوامل خطر مربوط به زیرساخت ها و راه مشتمل بر محل عبورعابر پیاده، دسترسی به تقاطع ها، نور راه ها، علایم راهنمایی و  ... است.
آدی بیگ افزود: عوامل خطر مربوط به خود عابر پیاده نیز که از مهم ترین عوامل خطر کلیدی است، شامل عبور از موانع، رنگ لباس، عوامل برهم زننده تمرکز و تجهیزات همراه و  ...می شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز یادآور شد: تلاش می کنیم در هر سه حوزه در حد توان موثر عمل کنیم تا شاهد کاهش آمار حوادث بخصوص حوادث مربوط به عابران پیاده باشیم.

او ادامه داد: پویش حمایت از عابران پیاده با مشارکت پلیس راهور، آموزش و پرورش و سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز از جمله اقداماتی است که سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز به دنبال راه اندازی آن است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات