دومین معامله در بازار پایه فرابورس و کاهش قیمت حق تقدم تسهیلات مسکن

دومین معامله در بازار پایه فرابورس و کاهش قیمت حق تقدم تسهیلات مسکن

www.BanaNews.irنماد شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال در بازار پایه فرابورس بازگشایی شد و قیمت امتیاز تسهیلات مسکن نیز همانند روز گذشته با کاهش روبه‌رو بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال دومین شرکت بازار پایه با معامله ۲ میلیون سهم به ارزش ۲٫۸ میلیارد ریال باز گشایی شد .

همچنین بازار ابزار های نوین مالی، با باز گشایی نماد معاملاتی صکوک شرکت واسط اسفند در میان سایر اوراق رونق تازه گرفت به طوریکه با بازگشایی نماد آن، به منظور تامین مالی بانک سامان وآغاز معاملات ثانویه، تعداد ۱۸۰ برگه، به نرخ یک میلیون ریال معامله شد.

امروز در این بازار ۶۲ هزار و ۳۹۰ برگه گواهی سپرده کشاورزی، ۶۰برگه گواهی سپرده سعدی، ۳ هزار و ۵۳۰ برگه مشارکت نفت، ۱۰۰ برگه مشارکت ایران شرق و ۵۰ برگه مشارکت توسعه به نرخ یک میلیون ریال دست به دست شد.

ارزش معاملات بازار سهام فرابورس نیز با خرید و فروش ۷۲ میلیون سهم به رقم ۲۲۰ میلیارد ریال رسید که از این تعداد سهم، حق تقدم سرمایه گذاری خوارزمی و بانک سرمایه بیشترین حجم معاملات را داشتند که در نهایت سهم این دو شرکت به نرخ ۸۲۵ ریال و ۲۳۰۳ ریال در سامانه معاملات ثبت شد.

همچنین نماد معاملاتی بانک سرمایه، به منظور مجمع عمومی عادی سالانه که ۸ تیر برگزار می شود در پایان معاملات امروز دوشنبه متوقف شد و نماد معاملاتی حق تقدم بانک الکترونیکی آرین به دلیل پایان مهلت استفاده از آن، در پایان معاملات فردا سه شنبه متوقف می شود.

بازار حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن همچون روز گذشته شاهد کاهش قیمت به طوریکه امتیاز تسهیلات مسکن اردیبهشت با ۲/۸ درصد بیشترین کاهش را تجربه کرد.

 

 

    نظرات