حاجی پور: رودخانه ها میراث گذشتگان و امانتی برای آینده رشت

حاجی پور: رودخانه ها میراث گذشتگان و امانتی برای آینده رشت

در نشست مشترک رییس شورای شهر و شهردار رشت با رییس شرکت آب و فاضلاب استان گیلان
حاجی پور: رودخانه ها میراث گذشتگان و امانتی برای آینده رشت
حاجی پور: رودخانه ها میراث گذشتگان و امانتی برای آینده رشت
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت نشست تخصصی رییس شورای اسلامی و شهردار رشت با مهندس حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با موضوع ساماندهی رودخانه ها برگزار گردید.
رییس شورای شهر رشت با بیان این مطلب که مدیریت شهری در راستای تحقق رویای ساماندهی رودخانه های شهری عزم خود را جزم کرده و روزهای پرکاری را پشت سر میگذارد اظهار داشت: با شروع تحریم های ظالمانه و قطع امید از ادامه همراهی بانک جهانی در زمینه احیای رودخانه ها مسئولین امر به این نتیجه رسیدند که تحقق این مهم تنها با تکیه بر همت و ظرفیت داخلی امکان پذیر است لذا شورای شهر و شهرداری با برگزاری جلسات مکرر در راستای تامین منابع مالی از اعتبارات ملی و با حمایت شخص آقای نوبخت موفق به تامین بودجه نیاز در این زمینه شد که با توجه به وسعت کار اقدامی بزرگ محسوب می گردد.
اسماعیل حاجی پور افزود اهمیت و اولویت موضوع برای آینده شهر بسیار ضروری است و با توجه به دربرگیری مسئله در حوزه های مختلف اجرای این طرح میتواند به الگویی در سطح ملی بدل شود لذا تسریع در این موضوع نیازمند همدلی و حضور پای کار همه دستگاههای متولی و مردم میباشد.
وی ابراز داشت به طور حتم مردم صبور و شهروندان فرهیخته شهر رشت در اجرای این طرح که مطالبه ای با بیش از نیم قرن سابقه میباشد در حوزه اجرا در کنار مسئولین خواهند بود و در این بین انجیو ها و سمن های مردم نهاد به عنوان حلقه های اتصال بین مردم و مسئولین نقشی کلیدی بر عهده دارند.
رییس شورای شهر با ذکر این مطلب که با تلاش و رایزنی شورای شهر پیش نویس تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا تهیه گردید و در هفته آینده قرارداد مد نطر منعقد می گردد ادامه داد: با توجه به ظرفیت این قرارگاه چندین طرح کلان از جمله ساماندهی رودخانه ها در رشت توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات