محدودیت بودجه در اجرای طرح های موازی اقتصاد مقاومتی

محدودیت بودجه در اجرای طرح های موازی اقتصاد مقاومتی

مرتضی باقری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود:‌ طرح اقتصاد مقاومتی برخی استان ها نیز ویژگی لازم از جمله درون زا و برون گرا نیستند .

وی خواستار برگزاری منظم جلسات اقتصاد مقاومتی در لرستان شد و ادامه داد: لیست طرح های این استان را بدون جزییات دریافت کرده ایم و نامی از این پروژه ها در سامانه نیپا (نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) وجود ندارد .

وی با اشاره به اینکه وزیر راه وشهرسازی مسئولیت پیگیری طرح های اقتصاد مقاومتی لرستان را دارد ادامه داد: نمایندگان استان از نیمه کاره ماندن طرح هایی با پیشرفت ۸۰ درصد گلایه دارند و دلیل این امر را انتقال این طرح ها از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان می کنند .

باقری گفت: انتقال این طرح ها دست کم مدت زمان تکمیل را ۲ سال افزایش می دهد بنابراین چنانچه سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان موافقت کند، این طرح ها در سطح ملی پیگیری و با محوریت راه و شهرسازی دنبال می شود .

وی همچنین تاکید کرد: برای ادامه عملیات اجرایی و تدوین طرح های اقتصاد مقاومتی باید از نیروی جوان و دانشگاهیان استان استفاده کرد چراکه این تجربه در سایر استان ها موفق بوده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات