نشست شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در هرمزگان برگزار شد.

نشست شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در هرمزگان برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی هرمزگان، مهندس علی بخش رستمی مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی در سومین جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی در استان هرمزگان که با حضور مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در این استان برگزار شد بیان داشت: 5 ماموریت ویژه در حوزه مدیریت عملکرد حقوق شهروندان تکلیف شده که دستگاهها در خصوص عملکردشان باید آن را دنبال کنند و پاسخگو باشند که در نهایت این موارد جمع بندی و به عنوان ارزیابی عملکرد دستگاه مربوطه در جشنواره شهید رجایی ارائه خواهد شد.
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی در خصوص پنج ماموریت ویژه که مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری برای دستگاهها تکلیف کرده است اضافه کرد: سلامت اداری، مبارزه با فساد اداری و ارتقاء سلامت اداری، پاسخگویی به شکایات، ارزیابی عملکرد سازمان و پیگیری امورات مربوط به حقوق شهروندی پنج تکلیفی است که دستگاه ها مکلفند در اجرای دستور العمل حقوق شهروندی آنها را مورد توجه قرار دهند.
وی اظهار داشت: نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد سال 97 دستگاه های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان هرمزگان بر اساس هر یک از شاخص های عمومی، اختصاصی و مجموع آن متوسط رو به بالاست که این مطلوب است و چیزی جز بهبود عملکرد، کارآیی و بهره وری سازمان را بدنبال ندارد.

در ادامه مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان گزارشی از عملکرد و فعالیت های این اداره کل در بخش های مختلف ارائه داد و گفت: در حال حاضر استان هرمزگان دارای 13007 کیلومتر انواع راهها است که از این تعداد 34 کیلومتر آزاد راه 671 کیلومتر بزرگراه 591 کیلومتر راه اصلی، 1774 کیلومتر راه فرعی و 9938 کیلومتر راه روستایی شامل 4967 كيلومتر راه آسفالته و 1293 كيلومتر راه شوسه و 3677 كيلومتر راه خاكي است.
رضایی با اشاره به این که در سال جاری تعداد 128 پروژه راهسازی و ابنیه بزرگ در سطح استان هرمزگان در برنامه اجرایی می باشد عنوان داشت: احداث بزرگراه شامل 10 پروژه به طول 133 کیلومتر،احداث راه اصلی شامل 9 پروژه به طول 195 کیلومتر،احداث راه فرعی شامل 9 پروژه به طول 130 کیلومتر،احداث 5 دستگاه پل بزرگ با طول کل 1265 متر و احداث راه روستایی شامل 95 پروژه به طول 823 کیلومتر از طرح ها و پروژه های سال 98 می باشد.
آرش رضایی با تاکید بر اینکه راه و شهرسازی هرمزگان در سال 98 هنوز هیچ سهمیه قیری بابت پروژه های راهسازی دریافت نکرده، گفت: از سال 1393 تاکنون 200،393 تن قیر به ارزش ریالی 260 میلیارد تومان به اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان ابلاغ و در پروژه های راهسازی مصرف گردید اما در سال جاری تاکنون هیچگونه قیری ابلاغ نشده و این مساله به کندی ساخت و سازها انجامیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان تصریح کرد: در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده نیز تعداد 8 شهر از 45 شهر استان هرمزگان در مساحتي بالغ بر 4246 هكتار و جمعيتي معادل 365608 نفر داراي بافت ناكارآمد مي باشد.
وی ادامه داد: اين محدوده هاي ناكارآمد شامل156هكتار بافت ارزشمند تاريخي، 1700 هكتار سكونتگاه غيررسمي و 2390 هكتار بافت فرسوده مياني است که این تعداد 41 محله را در برمي گيرد.
رضایی اذعان داشت : برنامه بازآفريني اين محدوده ها با نگاه محله محوري در حوزه تأمين خدمات روبنايي و زيربنايي، نوسازي مسكن و فعاليتهاي اجتماعي- فرهنگي در حال پيگيري است.
گفتنی است در این جلسه مدیران ادارات کل بنادر و دریانوردی، راه آهن، راهداری وحمل ونقل جاده ای، هواشناسی، آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک، فرودگاه بین المللی بندرعباس، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید علوی و مدیرامورشعب بانک مسکن استان که به همراه معاون توسعه منابع و مسئول ارزیابی عملکرد دستگاه خود درجلسه حضورداشتند به ارائه گزارشی از اقدامات خود پرداختند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات